دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

اؤیرنجى : عباس لسانی،علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای تلفنی جداگانه با خانواده اعلام کرده اند که مسئولین زندان شامگاه دیروز ۱ بهمن ، یوسف کاری را در هشتمین روز اعتصاب غذایش و جهت خاتمه به وضع موجود از قرنطینه بند ۸ جدا کرده و به بند خود بازگردانده‌اند.

در پیگیریهایی که آقای لسانی و برادران واثقی انجام داده، یوسف کاری پس از بازگشت به بند ۱  به اعتصاب غذایش خاتمه داده و به تبع آن آقای لسانی و دیگر زندانیان آزربایجانی که در حمایت از حقوق آقای کاری دست به اعتصاب غذا زده‌اند پس از اطلاع از شرایط پیش آمده به اعتصاب غذایشان پایان بخشیدند.

عباس لسانی ، سیامک میرزایی ، علی و رضا واثقی چهار زندانی آزربایجانی بودند که در زندانهای تهران و اردبیل در جهت اعتراض به رفتار دادیار ناظر زندان با یوسف کاری و در حمایت از اعتصاب وی وارد اعتصاب غذا شده بودند.

بهنام شیخی ، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی سه زندانی دیگر تورک نیز دیروز در تماسهای تلفنی جداگانه اعلام کرده بودند از صبح امروز به این اعتصاب غذا خواهند پیوست.

هشت روز پیش سپهری دادیار ناظر بر زندان اردبیل با احضار یوسف کاری به دفتر خود در ارتباط با موضوع مرخصی درمانی اش که به پیشنهاد سید عبدالله طباطبایی دادستان اردبیل صورت گرفته ، ضمن هتاکی به آقای کاری عنوان کرده بود: حقوق زندانیان سیاسی آزربایجانی را به رسمیت نمی شناسد.

سید عبدالله طباطبایی دادستان اردبیل در ۱۸ آذر ماه گذشته پس از دیدار با زندانیان زندان اردبیل ، من جمله زندانیان سیاسی آزربایجان دستور صدور مرخصی‌های درمانی از بابت شیوع گسترده کرونا در این زندان را صادر کرده ولی علی رغم تودیع وثیقه جهت مرخصی به زندانیان سیاسی به بهانه عدم دریافت ابلاغ کتبی از نهادهای دستوردهنده در این شهر آنها را به حالت تعلیق درآورده است.

بیشتر بخوانید

پس از تداوم توقف خرید نفت و برق ترکیه از ایران ؛ ترکیه واردات گاز از ایران را نیز به شدت کاهش داده است.

  اؤیرنجى : آمارهای رسمی اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *