خانه / مقاله / پتانسیل به خواب رفته یا خود را به خواب زده!

پتانسیل به خواب رفته یا خود را به خواب زده!

 

چندین سال از حرکت ملی آزربایجان میگذرد و در این مسیر عزیزان و وطن دوستانی که علیرغم از دست دادن زندگی خود از آرمان و حق خود دست نکشیدند و چه بسا بسیاری که در این راه به شهادت رسیدند. حال بیرق این حرکت به دست جوانان امروز رسیده که در سایه تجربیات بزرگواران و با بهره گیری از فضای مجازی, همان راه یعنی « اعتراضات مدنی و نه به خشونت » را دنبال میکنند و در فضای حقیقی نیز پیشرفت چشمگیری نسبت به سالهای گذشته داشته اند که میتوان به افزایش میل به پیوستن به این حرکت در بین آحاد مردم نسبت به سالهای پیش اشاره کرد.

در این برهه از زمان و جهت فراگیر شدن این حرکت در کل مناطق ترک نشین لازم است بر روی پتانسیل به خواب رفته ها یا بهتر بگویم بی تفاوتهایی که خود را به خواب زده اند و از کنار تحقیرها و توهین هایی که توسط حکومت فاشیستی فارس و قوم قلیلی که در جغرافیای ایران زندگی میکنند، اعمال میشود به راحتی عبور کرده و هیچ عکس‌العملی نشان نمیدهند، وظیفه ما و امثال ما بیدار و آگاه کردن این افراد باشد. باید بدانند و بدانیم که چه ملتی هستیم و چه تاریخ پر باری داریم، ولی تنها افتخار به تاریخ و گذشتگان خودمان مشکلی از امروز ما حل نمیکند و باید از تاریخمان، از ستارخانمان، از باقرخانمان، از شهریارمان و چند صد شخصیت مهم دیگر که داشتیم برای خودمان سکوی پرتاب به آینده بهتر درست کنیم و از آنها درس بگیریم.

حکومت فارسیسم از تنها موردی که میترسد همین است، بیداری ملت ما باعث میشود سرمایه گذاری که برای آسمیله کردن ملت تورک انجام داده به باد برود و همه تورکان برای احقاق حق خود به گذشته خود دست پیدا کنند، که عملی شدنی است و تنها با صحبت کردن و آگاه کردن افرادی که در دام رژیم افتاده است میسر می‌شود .

عزیزان، همراهان همه ما فقط برای خاکمان، وطنمان و ناموسمان نفس میکشیم و باید بخاطر همان خاک که بیگانگان و تروریستها اشغالش کرده اند مبارزه کنیم، آگاه کنیم کسانی را که خود را به خواب زده اند. مطمئنا همه ما چنین اشخاصی را در اطرافمان کم نداریم، که تعدادی از روی ناآگاهی و تعدادی از روی جبر حکومتی و مکانی و زمانی نتوانسته اند یا نخواسته اند با تاریخ خود ارتباط بگیرند و هویتشان توسط حکومت فاشیستی فارس سلب شده و برای همه چیز بی تفاوت شده اند. دوستان گرامی باید با کسانی که در این دام گرفتار شده اند صحبت کنیم و آگاهشان کنیم و ما پلی باشیم بین آنها و تاریخ دیرین تورکان، تا رژیم فارس بداند و پی ببرد که دیگر نمی‌تواند تورک را استعمار کند و زبان و تاریخ و هویتش را از آن بگیرد.

روی سخنم با کسانی است که هویت خود را میشناسند و میدانند که هستیم و کجا هستیم و باید از داشته هایمان و دانسته هایمان در راه حرکت بسوی فردایی بهتر استفاده کنیم .

«باید همه بخواهیم و برای هم بخواهیم»

بابک قافلانتی

☪️@Ellimilyon
Admin
🆔 @Edminimiz

بیشتر بخوانید

آنا دیلینده اؤیره تیم ،میللى دؤولتین قورولماسیندان آسیلیدیر / بورلا توران

اینسانلار سوسیال دوغولارلار، بونا گؤره ده باشقالاریلا ایلگی قورماق اوچون ایسته ر – ایسته مه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *