پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / پدر و پسر آزربایجانی برای آزادسازی زادگاهشان از اشغال ارمنستان دوشادوش هم جنگیدند!

پدر و پسر آزربایجانی برای آزادسازی زادگاهشان از اشغال ارمنستان دوشادوش هم جنگیدند!

اؤیرنجى : سرگرد چنگیز قهرمان‌اف از فرماندهان ارتش جمهوری آزربایجان و پسرش رشاد که در عملیات ارتش آزربایجان برای آزادسازی قاراباغ از اشغال ارمنستان دوشادوش هم جنگیده‌اند، موفق شدند پس از ۲۷ سال وارد روستای آبا و اجدادی خود سفیان در استان لاچین شوند.

این پدر و پسر که در یگان خط شکن ارتش آزربایجان حضور داشتند، طی عملیات ۴۴ روزه اخیر در آزادسازی منطقه فضولی و گذرگاه ارتباطی با لاچین نیز مشارکت کردند.

چنگیز قهرمان‌اف در گفتگو با آناتولی درباره بازگشت به روستایی که ۲۷ سال پیش مجبور به ترک آن شده بود، گفت: به دلیل آشنایی با منطقه، ماموریت ارائه شده توسط ارتش را فورا پذیرفتم. تنها یک روز بعد با تشکیل گروهی ۲۵ نفره از همرزمان قدیمی به منطقه اعزام شدیم.

وی با بیان اینکه پسرش رشاد را نیز با خود به این عملیات آورده، گفت که همراه با گروهش با آزادسازی فضولی، جبرئیل و قبادلی به سمت لاچین پیشروی کرده‌اند.

این سرگرد آزربایجانی ادامه داد: با تمامی سختی‌ها و درگیری‌ شدید موفق شدیم به روستای سفیان که کودکی‌ام را در آن گذرانده بودم بازگردم. خانه قدیمی‌مان را پیدا کردیم و همراه پسرم یک شب در آنجا ماندیم. ۲۷ سال پیش هنگامی که لاچین اشغال شد، پیش از ترک روستا سر مزار پدرم رفتم و به او قول دادم که روزی باز خواهیم گشت. به قولم عمل کردم. صبح همان شب نیز سر قبر پدرم رفتیم و برای او قرآن تلاوت کردیم.

چنگیز قهرمان‌اف و پسرش از اینکه پس از ۲۷ سال به عنوان نخستین آزربایجانی‌ها قدم در منطقه لاچین گذاشته‌اند احساس غرور می‌کنند

بیشتر بخوانید

پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

اؤیرنجى : عباس لسانی،علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *