پنج شنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / پرونده آقای “عباس لسانی” به شعبه ۱۱ دادیاری دادگاه انقلاب تبریز ارجاع داده شده است

پرونده آقای “عباس لسانی” به شعبه ۱۱ دادیاری دادگاه انقلاب تبریز ارجاع داده شده است

اؤیرنجى: آخرین اخبار از پیگیری های مستمر فعالین ملی و خانواده قهرمان و مبارز ملی آزربایجانی “عباس لسانی “از شرایط محیط نگهداری و وضعیت جسمانی وی، از انتقال پرونده این  فعال شناخته شده حرکت ملی آزربایجان به شعبه ۱۱ دادیاری دادگاه انقلاب تبریز حکایت دارد.

به گزارش اؤیرنجى؛ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در این باره به خانواده این فعال سیاسی _ملی گفته که بازداشت آقای لسانی در مورخه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ با قرار نیابت از حوزه قضائی آزربایجان‌شرقی صورت گرفته و پرونده وی اکنون در شعبه ۱۱ دادیاری تبریز در جریان است.دادستان عمومی و انقلاب اردبیل این موضوع را روز چهارشنبه ۲۰ تیر سال ۱۳۹۷ و در مراجعه خانم رقیه علیزاده همسر آقای لسانی به دادسرا با ایشان در جریان گذاشته است.

عباس لسانی فعال ملی تورک آزربایجانی ،اولین بازداشتیِ دستگیریهای گسترده‌ای است که در ارتباط با گردهمایی سالانه قلعه بابک صورت گرفته وچندین روز قبل از دستگیری این فعال سیاسی آزربایجانی ، ویدئویی از وی منتشر شد که وی از لزوم و جدیت حضور در مراسم قلعه بابک امسال سخن گفته بود.

همچنین در ویدئویی دیگر که همین اواخر در مراسم خاکسپاری استاد حسن دمیرچی و در میان هزاران فعال ملی مدنی آزربایجانی به سخرانی پرداخته  عنوان کرده بود که آزربایجان منفعل نیست و سر فرصت و به موقع قدرت خود را نشان خواهد داد.

انتشار این دو ویدئو از وی  واکنش‌های مثبتی در فضای مجازی حوزه آذربایجان بوجود آورد و گمان می‌رود بازداشت و رسیدگی ویژه به پرونده وی در تبریز در ارتباط با این موضوعات میباشد.

عباس لسانی از فعالین شناخته شده  و از پیشگامان نافرمانی مدنی در حرکت دموکراتیک ملت تورک آزربایجان جنوبی است که به خاطر فعالیت‌هایش، بارها بازداشت ، شکنجه ، تبعید و متحمل حبس‌های طولانی مدت شده است.

بیشتر بخوانید

آژانس انرژی اتمی از افزایش ذخایر اورانیوم ۲۰ درصدی رژیم ایران به بیش از ۱۷ کیلوگرم خبر داد!

  اؤیرنجى :آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید بازرسان آن تایید کرده‌اند که رژیم ایران غنی‌سازی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *