دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / پرچم «بیز بیریک/ ما متحدیم» به آستارا رسید ؛ طبیعت گرد آزربایجانی مشاهدات خود را منتشر کرد

پرچم «بیز بیریک/ ما متحدیم» به آستارا رسید ؛ طبیعت گرد آزربایجانی مشاهدات خود را منتشر کرد

 

اؤیرنجى: میثم جولانی فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق امروز چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود خبر از پایان پیاده روی  ۷۵ کیلومتری و اهتزار پرچم « بیز بیریک / ما متحدیم » در شهر آستارا داده و جزئیاتی از مشاهدات خود در این پیمایش را منتشر کرد.

این طبیعت گرد آزربایجانی از ظهر دیروز و در جهت اعتراض به پشت پرده تحریکات مشکوک و تنش‌ آفرین بین دو شهر اردبیل-آستارا، پیاده روی با پیام صلح و تاکید به مشترکات تاریخی، فرهنگی، جغرافیایی و سیاسی از اردبیل آغاز و امروز با استقبال اهالی آستارا وارد این شهر آذربایجانی شد.

به نوشته آقای جولانی، او در طول مسیر بارها به سرنشینان خودروهایی که برای پرسیدن چرایی این حرکت و همچنین پیام پرچم آویخته شده روی کوله‌پشتی‌ اقدام به توقف می‌کردند با حوصله توضیحات کاملی ارائه کرده است.

به نوشته این فعال محیط زیست: مامورین یکی از پاسگاههای بین شهری با دیدن وی، او را به داخل پاسگاه دعوت و پس از شنیدن علت این پیاده‌روی و متن نوشته شده روی پرچم کوله پشتی، ضمن تشکر عکسهای یادگاری با وی انداخته‌اند.

وی در صحفه اینستاگرامی‌اش عنوان کرده در محدوده ۲ کیلومتری از گردنه حیران آشغالهای مسیر را در ۳ کیسه بزرگ پلاستیکی جمع کرده است.

جولانی همچنین نوشته: در آستارا و در استقبال شهروندان این شهر، شهروند خبرنگاری از او مصاحبه و ویدیو کلیپی تهیه کرده و عنوان داشته این ویدیو را در کانال‌های خبری شهر منتشر خواهد کرد.

آقای جولانی شرایط پیاده‌روی را با توجه به گرمای مهلک این روزها، طاقت‌فرسا توصیف کرده که در توجه و استقبال مردم به این حرکت، سختی راه را برایش شیرین نموده است.

فعالین ملی- مدنی آزربایجان جنوبی معتقدند تشنهای اخیر زیر نظر اتاقهای بحران که استراتژی “تفرقه بینداز – حکومت کن” را در شرایط حساس با تشدید صحنه سازی‌ها دنبال می‌کنند ایجاد شده و اغلب هدفشان جایگزینی و جهت‌دهی موضوعات در اذهان عمومی مردم است.

بیشتر بخوانید

دیلی میل: ناوگان نفت‌کش‌های ایران با قاچاق نفت به چین پشتوانه برنامه مخفی هسته‌ای ایران است

اؤیرنجى : روزنامه «دیلی‌میل»، در گزارشی، ۱۲۳ تانکر ایرانی که نفت را در بازار سیاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *