یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / پریسا رفیعی؛ دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان اوین آزاد شد

پریسا رفیعی؛ دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان اوین آزاد شد

اؤیرنجى : پریسا رفیعی دانشجوی آزربایجانی و فعال صنفی دانشگاه تهران با اعمال ماده صد و سی و چهار قانون مجازات اسلامی و تجمیع پرونده‌ها، بعد از اتمام حبس یک ساله‌ آزاد شد.

پریسا رفیعی در تاریخ ۶ اسفند ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت ۲۳ روز با قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

خانم رفیعی مدتی بعد توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی» مجموعا به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شد.

حکم صادره در آبان ۹۸ عینا به تائید دیوان عالی کشور نیز رسید و در آذرماه همان سال در پی شمول عفو موردی، به یک سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

خانم رفیعی نهایتا در تاریخ ۱۷ تیر ۹۹ در پی احضار به واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

پریسا رفیعی، در پی نامه‌ای که اردیبهشت‌ماه ۹۸ در خصوص شرایط بازداشتگاه انفرادی و فشار مضاعف بر فعالین مدنی زن با اهرم‌هایی چون «تست بکارت» نوشته بود، بر علیه‌اش تشکیل پرونده شد و علی‌رغم تبرئه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، با اعتراض سرپرست دادسرای اوین به برائت وی، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *