خانه / اخبار / پریسا رفیعی ؛ حکم ۷ سال زندان دانشجوی آزربایجانی در دیوان عالی رژیم ایران تأیید گردید!

پریسا رفیعی ؛ حکم ۷ سال زندان دانشجوی آزربایجانی در دیوان عالی رژیم ایران تأیید گردید!

اؤیرنجى : روز گذشته حکم صادره علیه پریسا رفیعی دانشجوی آزربایجانی و فعال صنفی دانشگاه تهران، که توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، در دیوان عالی رژیم ایران تایید گردید. پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز حکم صادره در بیدادگاه بدوی را عینا تایید کرده بود. خانم رفیعی توسط بیدادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود. گفته می شود به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، اشد مجازات، یعنی ۵ سال از مدت زمان محکومیت وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری هرانا؛ دیروز شنبه ۲۵ آبان ماه، دیوان عالی کشور حکم صادره علیه پریسا رفیعی دانشجوی آزربایجانی اهل زنجان و فعال صنفی دانشگاه تهران را تایید کرد.

مادر پریسا رفیعی در صفحه شخصی خود در توئیتر از این موضوع خبر داده است.

جلسه بیدادگاه تجدید نظر وی که قرار بود در تاریخ ۱۱ تیرماه برگزار شود پس از حضور وی در شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران، به خانم رفیعی گفته شده است که طبق دستور رئیس قوه قضاییه، جلسه بیدادگاه تجدیدنظر وی برگزار نخواهد شد و حکم به صورت غیابی صادر می‌شود.

یک منبع نزدیک به خانم رفیعی گفته است: “پریسا در تمام مدت بازداشت تحت آزارهایی چون اعزام برای آزمایش بکارت و تهدید به اعدام و ضرب و شتم و ناخن کشیدن قرار گرفت. ضابط پرونده نیز در دوران بازداشت و در پاسخ به پیگیری‌های خانواده گفته بود پریسا چون همکاری نمی‌کند از حقوق قانونی‌اش محروم می‌شود. همچنین در کیفرخواست او به دلایلی چون “عدم همکاری متهم” و “انکار همه موضوعات مطروحه به راحتی” استناد شده و بارها به گزارشات اداره اطلاعات و حراست دانشگاه تهران استناد شده است. این در حالی است که مسئولین دانشگاه، نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی بارها از پیگیری‌های خود برای ممانعت از صدور حکم برای دانشجویان گفته بودند”.

پریسا رفیعی پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی مجموعا به ۷ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید

تیک‌تاک و دیگر شبکه‌های اجتماعی چین توسط آمریکا فیلتر می‌گردد.

اؤیرنجى : مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد کشورش مشغول بررسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *