خانه / آذربایجان / پریسا رفیعی ؛ دانشجوی آزربایجانی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین گردید!

پریسا رفیعی ؛ دانشجوی آزربایجانی جهت تحمل حبس راهی زندان اوین گردید!

اؤیرنجى : پریسا رفیعی ، فعال دانشجویی آزربایجانی اهل  زنجان دانشگاه تهران در پی احضار به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

حکم ۷ سال حبس تعزیری که پریسا رفیعی پیشتر توسط بیدادگاه انقلاب تهران و با تائید دیوان عالی کشور به آن محکوم شده بود در آذرماه سال ۹۸ پس از شمول بخشنامه عفو به یک سال حبس کاهش پیدا کرد.

بازداشت وی در پی احضار به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین صورت گرفته است.

پریسا رفیعی پیشتر و در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی مجموعا به ۷ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از عضویت در گروه ها و احزاب محکوم شده بود.

هرچند حکم صادره در آبان ماه سال گذشته عینا به تائید دیوان عالی کشور نیز رسیده بود، در آذرماه همان سال در پی شمول عفو موردی، به یک سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

پریسا رفیعی فعال صنفی و دانشجوی هنرهای زیبا دانشگاه تهران، در تاریخ ۶ اسفندماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۲۳ روز سلول انفرادی در مکانی نامعلوم در آخرین روز سال ۹۶ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *