چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / پمپئو برای اولین بار واژه رژیم جنایتکار را برای حکومت ایران به کار برد

پمپئو برای اولین بار واژه رژیم جنایتکار را برای حکومت ایران به کار برد

اؤیرنجى : استفادە وزیر خارجە آمریکا برای نخستین بار از واژە رژیم جنایتکار برای حکومت ایران به سرکردگی على خامنه ای و اشاره اسحاق جهانگیری به جدى و و خطرناک بودن تهدید های آمریکا که به گفته وی ؛تمامیت نظام را نشانه رفته است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ایران حسن روحانی گفته؛ تهدید آمریکا تکراری نیست، جدی و خطرناک است و تمامیت نظام را نشانه رفته است.

معاون اول رئیس جمهوری ایران همچنین اذعان کرد: «ما فکر نمی کردیم که آمریکا دست به این کار خطرناک بزند و از برجام خارج شود».

وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد با اعمال فشارهای خود در کشور ما تفرقه افکنی کند، افزود: «آمریکا توطئه جدی برای ایران تدارک دیده و بازار نفت، نظام بانکی و تجارت خارجی کشور ما را هدف گرفته است».

وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز و فردا در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان … ملاقات و با آنان دربارۀ حکومت ایران گفتگو کند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو فرانسه؛ یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا با اعلام این خبر گفت که هدف از این ملاقات ها دعوت از متحدان آمریکا برای تشدید فشارها بر جمهوری اسلامی است.

در این گفتگوها وزیر امور خارجۀ آمریکا به متحدان این کشور اطمینان خواهد داد که با خودداری از خرید نفت ایران، می توانند نفت مورد نیازشان را از طریق دیگر فروشندگان نفت تأمین کنند.

وزیر امور خارجۀ آمریکا دیروز در ابوظبی با رهبران امارات متحد عربی نیز دیدار و دربارۀ رژیم ایران گفتگو کرد.

یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا اظهار داشت که مقامات ارشد این وزارتخانه طی سه روز در عربستان دربارۀ جمهوری اسلامی بحث و تبادل نظر کردند و در این گفتگوها وسایل و روش های جدید را برای محروم کردن رژیم تهران از درآمدهای نفتی اش بررسی نمودند.

در همین حال معاون اول روحانی هشدار داد که جمهوری اسلامی در سایه تحریم‌های آمریکا بدون شک با شرایط استثنائی، جدی و خطرناکی مواجه شده است که بر خلاف تصور بعضی‌ها در داخل، شرایطی تکراری نیست که بتوان چاره‌ای تکراری برای آن جستجو کرد زیرا که آمریکا طرح تضعیف و براندازی نظام را در اولویت خود قرار داده است.

 

بیشتر بخوانید

فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد فاجعه کتابسوزان ۲۶ آذر؛ تبریز را غرق در پوستر و دیوار نوشته نمودند

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن تبریز. ،همزمان با سالگرد قتل عام فرهنگی ملت تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *