پنج شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / پمپئو : صادرات نفت ایران به یک میلیون بشکه کاهش یافته است

پمپئو : صادرات نفت ایران به یک میلیون بشکه کاهش یافته است

اؤیرنجى: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه ۱۳ آبان (۴ نوامبر) همزمان با اجرایی شدن دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی “سی‌بی‌اس” گفت اطمینان دارد که با اجرایی شدن تحریم‌ها‌، ایران به رفتار گذشته‌اش باز نمی‌گردد و برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را راه‌اندازی نخواهد کرد. پمپئو به شرکت‌های اروپایی نسبت به معامله با ایران هشدار داد و تأکید کرد اروپایی‌ها نمی‌توانند همزمان با ایران و ایالات متحده تعاملات بازرگانی داشته باشند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از سى بى اس ؛ وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور برای هشت کشور معافیت از تحریم‌ها را درنظر گرفته و اجازه داده تا این کشورها به خرید نفت خام از ایران ادامه دهند تا زمانی که بتوانند وابستگی نفتی خود به تهران را قطع کنند. او بدون نام بردن از این کشورها گفت آنها “برای اینکه میزان واردات نفتی خود از ایران را به صفر برسانند، به اندکی زمان بیشتر نیاز دارند.”

به گزارش رویترز چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه جزو کشورهایی هستند که به طور موقت از تحریم‌های نفتی ایران معاف شده‌‌اند.آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود معافیت از تحریم‌های نفتی ایران شامل اتحادیه اروپا نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

از سیاست های پاکسازی دینی و قومیتی در چین تا سیاست حذف زبان مادری در ایران

  چند روزی است که خبری تمام کنش‌گران در حوزه فرهنگ و هویت اقوام را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *