به گزارش اؤیرنجى به نقل از فاکس نیوز وزیر خارجه آمریکا درباره تاثیر تحریم‌ها علیه رژیم ایران چنین گفته است : «قطعا تحریم‌ها تاثیری را که می‌خواستیم داشته است. توان سران رژیم ایران برای دامن زدن به ترور را محدود کرده است. نیروهای حزب‌الله دیگر نمی‌توانند حقوق دریافت کنند، یا فقط بخشی از دستمزد خود را می‌گیرند. توانایی آنها برای گسترش شبکه ترورشان با رژیم ایران کم شده است.»

مایک پمپئو همچنین در مصاحبه با سی ان.بی.سی درباره تهدید رژیم ایران گفت: این تهدید از جانب رژیم ایران هم‌چنان باقی است. ما شانس خوبی داشتیم که برخی از مسائل تاکتیکی که در برابر ما قرار داشت را مختل کنیم. ولی هم‌چنان در آماده‌باش بالا هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در رابطه با کارزار حداکثر فشار علیه رژیم ایران و کنترل قیمت نفت خام افزود: وقتی ما کارزار حداکثر فشار علیه رژیم ایران را آغاز کردیم صحبت‌هایی بود که شاید قیمت نفت به ۱۵۰دلار برسد. وقتی که ما از برجام خارج شدیم قیمت نفت الآن کمتر از آن موقع است. من امروز صبح که به اینجا آمدم نفت خام برنت ۶۹دلار و خرده‌ای بود.

قیمت نفت از زمانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را لیست‌گذاری کردیم کمتر است. ما اطمینان داریم که ما کار سخت را انجام داده‌ایم که تضمین کنیم که عرضه نفت در بازار کافی باشد و امیدوارم که بتوانیم به این کار ادامه دهیم. فکر می‌کنم که می‌توانیم.

وزیر خارجه آمریکا در مورد توجیه کنگره در رابطه با تهدیدات رژیم ایران و اقدامات بازدارنده آمریکا گفت: ما روز سه‌شنبه این هفته کنگره را کامل توجیه کردیم. فکر کنم تقریباً همه اعضا چه دموکرات و چه جمهوریخواه از آن جلسه خارج شدند و تهدیدهایی که ما درباره آن صحبت می‌کردیم را فهم کردند و تصمیمی که رئیس‌جمهور ترامپ گرفت که موضعی بگیرد که در برابر این تهدیدات بازدارندگی ایجاد کند و از نیروهایمان حفاظت کند را درک کردند که کاملا موجه و منطقی بود.