خانه / آذربایجان / پنج تن از بازداشت شدگان اعتراضات اورمیه مجموعا به ۲۱ سال زندان محکوم شدند!

پنج تن از بازداشت شدگان اعتراضات اورمیه مجموعا به ۲۱ سال زندان محکوم شدند!

 

اؤیرنجی : سارینا غرابت، فائزه جوادی، شیوا کیانفر، پارسا دستمالچی و سونیا ستوده از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب اورمیه آذربایجان غربی به ریاست قاضی نجف زاده مجموعا به ۲۱ سال زندان محکوم شدند.

“صفحه اطلاع رسانی عباس لسانی”، به نقل از منابع معتبر گزارش نموده است که ؛ اتهام این افراد در مراحل دادرسی “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” و ” اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” عنوان شده و قاضی پرونده حکم صادره را بصورت شفاهی به آنها ابلاغ کرده است. طی حکم صادره، سارینا غرابت و فائزه جوادی به ۵ سال حبس تعزیری، شیوا کیوانفر و پارسا دستمالچی به ۴ سال حبس تعزیری و سونیا ستوده به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده اند که این احکام قابل تجدیدنظر خواهی در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی خواهد بود.

خانم غرابت ورزشکار آذربایجانی رشته تیراندازی تپانچه و عضو سابق تیم ملی تیراندازی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

با توجه فاصله زمانی کوتاه بازداشت و رسیدگی به پرونده این افراد و همچنین انتقال پرونده آنها از شعبه ۲ دادگاه انقلاب به شعبه ۳ که سابقه صدور احکام سنگین را دارد، احتمال می رود رسیدگی صحیح و قانونی به پرونده صورت نگرفته و احکام دستوری صادر شده است که این امر باعث نگرانی خانواده و فعالین حقوق بشری آذربایجانی گردیده است.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *