دوشنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / پهباد بی نظیر مسلل دار ؛ صنایع نظامی تورکیه دستاورد دیگری را به جهانیان نشان داد

پهباد بی نظیر مسلل دار ؛ صنایع نظامی تورکیه دستاورد دیگری را به جهانیان نشان داد

اؤیرنجى: صنایع نظامی تورکیه دستاورد دیگری را به جهانیان نشان داد. پهپادهای مجهز به مسلسل که برای اولین بار در نمایشگاه صنایع نظامی استانبول در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد، توسط «ای‌اس‌آی‌اس گورد» ساخته شده و در یک خودروی زرهی ادغام شد. این پهپاد مجهز به مسلسل که در هیچ کشور دیگری در جهان وجود ندارد، در تسلیحات نیروهای ویژه قرار گرفته و در عملیات داخلی و خارجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کوادکوپتر-پهپاد سونگار می تواند مهماتی تا ۴۵ کیلوگرم را حمل کند و اهداف زمینی را که توسط دوربین های آن به یک مسلسل کالیبر بزرگ متصل است، مورد هدف قرار دهد. علاوه بر این، پهپادهای مجهز به مسلسل می‌تواند با مواد منفجره نیز به اهداف حمله کند.

اؤیرنجى به نقل از رسانه های تورکیه گزارش می دهد که این پهپاد مسلح اکنون در یک خودروی زرهی به نام آمازون ادغام شده است. خودروی زرهی آمازون که توسط صنایع نظامی تورکیه تولید می شوند، می توانند بدون سرنشین و بدون راننده نیز مورد استفاده قرار گیرند و در صورت لزوم از راه دور هدایت شوند.

پهپادهای مجهز به مسلسل سونگار بر روی سکوی ویژه ای که بر روی خودرو تعبیه شده، سوار شده و بدین ترتیب به خودرو اجازه می دهد اهداف را در طول مسیر از قبل شناسایی و خنثی کند.

سونگار که قادر به شرکت در انواع عملیات های نظامی و امنیتی است، در هر زمان از روز قادر به برخاست و نشست بر روی خودرو و آماده مقابله با تهدیدهای نامتقارن است.

سونگار قادر است، حدود ۳ کیلومتر رادیویی پرواز کرده و وظایف خود را انجام دهد. به این معنی که پهپاد مجهز به مسلسل سونگار قادر به پرواز از روی خودروی زرهی آمازون و انجام عملیات شناسایی و جنگی در شعاع ۳ کیلومتری خواهد بود. همزمان سونگار می تواند با سایر پهپادها ارتباط برقرار کند.

بیشتر بخوانید

پس از تداوم توقف خرید نفت و برق ترکیه از ایران ؛ ترکیه واردات گاز از ایران را نیز به شدت کاهش داده است.

  اؤیرنجى : آمارهای رسمی اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد در سال گذشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *