خانه / اخبار / چاووش‌اوغلو: هدف ما تقویت برند «ترکیه» است

چاووش‌اوغلو: هدف ما تقویت برند «ترکیه» است

اؤیرنجی: وزیر امور خارجه ترکیه از فعالیت فشرده با کلیه نمایندگی‌‌ها در خارج از کشور برای تقویت برند «ترکیه» خبر داد.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در سیزدهمین کنفرانس سفیران در آنکارا، ضمن اشاره به برهه حساس کنونی از نظر ارتباطات، تصریح کرد: ابزارهای ارتباطی مدرن مانند رسانه‌های اجتماعی آنطور که ابتدا انتظار می‌رفت، دسترسی گسترده و آسان‌تر به اطلاعات را فراهم نکرد.

وی افزود: برعکس، با پدیده‌ای به نام پساحقیقت روبرو هستیم که در آن ادراک مقدم بر پدیده است. دروغ‌پراکنی و آلودگی اطلاعات به یک واقعیت تبدیل شده است.

چاووش‌اوغلو با بیان اینکه دروغ‌پراکنی و آلودگی اطلاعات، رسانه جریان اصلی را به اسارت خود درآورده است، گفت: ترکیه به طور مکرر در معرض پروپاگاندا قرار دارد. از مبارزه با تروریسم تا حوادث ۱۹۱۵، از جنگ قره باغ تا جنگ روسیه و اوکراین، ترکیه همواره درگیر این قبیل کمپین‌های اخبار ساختگی بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از این منظر، ارتباطات شاید مهمترین بُعد دیپلماسی باشد. به همین دلیل، تلاش‌های ارتباطی وزارت خارجه و سایر شرکا در چارچوب استراتژی اداره ارتباطات ریاست جمهوری بسیار مهم است.

چاووش‌اوغلو خاطرنشان کرد: هدف ما تقویت برند «ترکیه» است. استفاده از نام کشورمان به عنوان «Türkiye» در زبان های خارجی که از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور تغییر یافت، گام مهمی بود. در این راستا فعالیت‌های فشرده‌ای با کلیه نمایندگی‌های خارجی کشور صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید

معلوماتی درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

۱- قرار است از سال آینده میلادی روی گوشی های با اندروید ۱۲ بتوان مستقیما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *