خانه / مقاله / چرا دربی تهران جذاب نیست؟! / سیاوش خاکپور

چرا دربی تهران جذاب نیست؟! / سیاوش خاکپور

دهم فروردین دربی تهران برگزار خواهد شد، دربی که به ظاهر تقابل دو تیم پایتخت است اما در واقعیت دو تیم یک مالک مشترک ( بنام وزارت ورزش) ، یک اسپانسر مشترک ( همراه اول و ایرانسل) ، یک زمین فوتبال مشترک ( ورزشگاه آزادی) دارند این دو تیم علاوه بر این اشترکاتی که دارند گاها فدراسیون فوتبال ، کمیته انطباطی و کمیته اخلاق را هم باهم دارند و در خیلی از موارد این کمیته ها در اعلام رای و حکم انظباطی و… نسبت به این دو تا تیم نگاه جانبدارانه دارند.

این دو تا تیم رسانه ملی را هم به نوغی در اختیار دارد ، رسانه ای که میبایست به همه تیم های لیگ برتر نگاه مساوی و عدالت طلبانه میداشت .

بدون شک این دو تا تیم پرسپولیس و استقلال محبوب صدا و سیماست و در عامه مردم محبوبیت چندانی ندارد اگر تیم هایی مثل تراکتور و فولاد و نساجی در تهران بازی داشته باشد تمام ظرفیتهای ورزشگاه پر میشود و این تیم های مختلف ظرفیت این را دارد از استانهای مختلف زنجان  ،آزربایجان غربی ،همدان ،قزوین ،آزربایجان شرقی ،اردبیل حتی از شیراز و از جنوب کشورمون هزاران عاشق تراکتور را به ورزشگاه آزادی بکشد و یا هزاران ترکهای ساکن و مقیم تهران عاشقانه تراکتور را تشویق کند و در ورزشگاه آزادی حضور یابد.

از این جهت دو تیم پایتخت محبوب صدا و سیماست
اگر قرار بر تهیه گزارش از طرفداران تیم ،تراکتور ،سپاهان فولاد  نساجی و… باشد دوربین های صدا وسیما یکی دو ماشین با پلاک تبریز پیدا خواهند کرد و آنرا طرفدارانی جا خواهد زد که از تبریز به تهران امده و هزاران طرفداری که شماره پلاک ماشین کرج و تهران و… را دارند هرگز نشان نخواهد داد.

آیا مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس در نتایج و قهرمانی لیگ تاثیر گذار است ؟! قطعا جواب این سوال بله است ، چرا که در سالهای قبل با تضعیف یکی از این تیم ها از طرف مالکیت مشترک ، قهرمانی یکی دیگر از این را مسجل کرده اند.

آیا طرفداران این دو تیم بیشتر از بقیه تیم هاست ؟
بطور یقین طرفداران این دو تیم اونچیزی که ادعا میکنند نیست ، کشور ایران تقریبا ۸۰ میلیون جمعیت دارد اگر قرار بر ادعای اینا باشد که هرکدومشون پنجاه و چهل میلیون طرفدار داشته باشند …. بایستی جمعیت کشور حداقل ۹۰ میلیون می بود.
این در حالی است که دهها میلیون طرفدار از شمال غرب و جنوب کشور و… عاشق تیم های شهر خودشون هستند.

در سالهای اخیر با گسترش سوشیال مدیا / فضای مجازی اکثرا طرفدارهای استقلال و پرسپولیس از این دوتا تیم جدا و به طرفداری از تیم های منطقه و استان خود برخاستند.

 

بیشتر بخوانید

١۵ تئمموز تورکیه نین دئموکراسی و ظفر بایرامی ؛فتو تئرور اؤرگوتو کودتاسینین اوچونجو ایل دؤنومو

اؤیرنجى: اوچ ایل اؤنجه بو گون تورک سیلاح‌لی گوجلرینه سیزمیش فتح الله‌چی ترور تشکیلاتی منسوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *