پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / چهره قانلی ؛ در خصوص وضعیت محبوسان آزربایجانی و آقای لسانی به سازمان ملل مراجعه کرده ایم

چهره قانلی ؛ در خصوص وضعیت محبوسان آزربایجانی و آقای لسانی به سازمان ملل مراجعه کرده ایم

اؤیرنجى : رهبر حزب گاموح و از فعالین سرشناس آزربایجانی دکتر محمود علی چهره قانلی در مصاحبه ای که با سایت Cebhe جمهوری آزربایجان داشته ، نگرانی خود را از وضعیت “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در چنگال شوونیسم فارس اعلام و خاطر نشان نموده کسانی که آقای لسانی را ربوده اند اصول قانونی و انسانی را زیر پا گذاشته اند.

به گزارش اؤیرنجى ؛ دکتر محمود علی چهره قانلی در قسمت دیگری از مصاحبه اعلام نموده است که تشکیلات گاموح نیز به نوبه خود به حمایت از آقای لسانی در قالب کمپین های حمایتی می پردازد ، ایشان به سایتCebhe اعلام نموده : ” ما علی رغم محدودیت در امکاناتمان در شبکه های مجازی از جمله تلگرام ، اینستاگرام و . . در خصوص وضعیت آقای عباس لسانی و دیگر فعالین دربند آزربایجانی اطلاع رسانی کرده و تلاش می کنیم وضعیت محبوسین آزربایجانی را به نهادهای بین المللی اطلاع دهیم، و به عنوان تشکیلات بیداری حرکت ملی آزربایجان جنوبی وضعیت را به نماینده سازمان ملل در امور ایران اطلاع داده و برای خواستار دخالت و کمک ایشان برای آزادی محبوسین آزربایجانی شده ایم ، ایشان اضافه کرده که نمایندگانمان در رسانه های مختلف حضور پیدا کرده و راجع به وضعیت زندانیان آزربایجانی اطلاع رسانی نموده و فعالیت های تبلیغی می نمایند.

دکتر چهره قانلی در قسمت دیگری از مصاحبه عنوان نموده است :” اعضای تشکیلات گاموح و فعالین ملی آزربایجانی بایستی در آنکارا ، استانبول ، باکو ، و دیگر پایتخت شهرهای اروپا مقابل سفارتهای ایران تظاهرات برگزار نموده و تمام تلاشهای لازم را برای آزادی آقای عباس لسانی و دیگر فعالین دربند آزربایجانی را انجام دهند”

 

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *