دوشنبه - ۵ فروردین ۱۳۹۸
خانه / مقاله / چه کسی گمراه است؟ /  احمد حبیبی

چه کسی گمراه است؟ /  احمد حبیبی

 

نزدیک ۵۰۰ سال است که مبنای تمام نظام های سیاسی در جهان آنچه که بدان “قرارداد اجتماعی “گفته می شود است.

بر این پایه است که دولت های حقوقی شکل گرفته اند،تفکیک قوا وجود دارد و هر چهار سال یکبار با ارای عمومی حکومت می تواند عوض شود.

در کشور های جهان سوم که جهان بینی علمی نسبت به اجتماع،اقتصاد و سیاست وجود ندارد ،همه ی مسائل بر روی تئوری های توطئه و دایی جان ناپلئونی استوار شده است،همه مردم را در خدمت ایدئولوژی خود می بینند.

وزیر آموزش و پرورش میگوید تدریس به زبان های محلی در مدارس نباید صورت گیرد و فقط و باید به زبان فارسی تدریس صورت پذیرد و این خط قرمز ماست،او نمیداند که مبنای تعیین خط قرمز چیست؟

آیا عقاید شخصی او مرجع تعیین خط قرمز است یا این اراده ی عمومی است که خطوط قرمز را تعیین میکند؟

او نمی داند جایگاهی که ایستاده بر پایه رضایت مردم باید باشد در غیر اینصورت مشروعیتی ندارد و باید آن پست و مقام را فوری ترک کند؟

چندی پیش یونسی مشاور رئیس جمهور در خصوص اقلیت های قومی و دینی هم اظهارات مشابهی کرده بود،این جماعت با علوم انسانی آشنایی ندارند حتی با علوم حوزوی هم آشنایی ندارند.

اینها فقط افراد شدیدا ایدئولوژیک و غیر علمی هستند که معتقد اند ژنی برتر در افرادی که فارسی حرف می زنند وجود دارد که در دیگران وجود ندارد …

کسی که یک کتاب از علوم سیاسی بخواند می فهمد که منشا هر حکومتی چیست.

اراده عمومی را تهدید امنیت ملی می دانند ،حال اینکه تا بحال یک مقاله علمی در مورد تهدیدات بین المللی،ملی و منطقه نخوانده اند.

آنان فقط این را شنیده و خوانده اند که ما برای رسیدن به وحدت باید سایر زبان های موجود در ایران اعم از تورکی،کوردی،بلوچی و…را حذف کنیم تا امنیت ملی ما تامین شود .

حال آنکه علم تاریخی در خصوص مسائل ملی،قومی و …به ما این را میگوید که گذار به دموکراسی وقبول عقلانیت سیاسی کشور را به سمت توسعه سیاسی،اقتصادی و فرهنگی می برد و تاکید بر شوونیسم،راسیسم،نگاه ایدئولوژیک به مناسبات بین المللی،منطقه ای و کشوری ،مملکت را قطعا به سوی پرتگاه هدایت خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید

مجازات اعدام برای محکومان مواد مخدر مغایر با کنوانسیون‌های بین‌المللی است / نقی محمودی

با وجود ممنوعیت نسبی و یا جرم‌زدائی از برخی جرائم مرتبط با مواد مخدر، مثل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *