خانه / اخبار / ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران،خرید نفت از این کشور را متوقف می کند

ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران،خرید نفت از این کشور را متوقف می کند

اؤیرنجى: خبرگزاری تاس روسیه به نقل از روزنامه نیکی ژاپن نوشت؛شرکت‌های نفتی ژاپن آماده می‌شوند تا واردات نفت از ایران را به طور کامل قطع کنند. براساس اعلام این روزنامه ژاپنی عرضه نفت از ایران به ژاپن تا ماه اکتبر کامل باید قطع شود و جایگزین آنها عربستان و امارات متحده عربی خواهد بود.

به گزارش اؤیرنجى ، شرکت‌های خریدار نفت ایران درباره لزوم قطع واردات تا ۴ نوامبر ۲۰۱۸ یعنی زمانی که واشنگتن قصد دارد تا تحریم‌ها علیه ایران را از سر بگیرد از سوی آمریکا هشدار جدی گرفتند. در صورتیکه خرید نفت از ایران ادامه یابد شرکت‌های خریداری کننده مشمول جریمه و تهدیدهای دیگر آمریکا خواهد شد.

گزینه‌های دیگر برای تامین نفت این شرکت‌ها، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هستند. آمریکا به شرکت های ژاپنی تامین کننده نفت از ایران، یعنی شرکت های «نفت و انرژیِ نیپون» و «ایده میتسو کوسان»، هشدار داده است که تا چهارم نوامبر سال جاری، یعنی زمانی که واشنگتن قصد از سرگیری تحریم ها برضد تهران را دارد، باید این واردات را متوقف کنند.

در چنین شرایطی بانک‌های ژاپنی هم به شرکت ملی نفت این کشور اعلام کرده‌اند که مبادلات مرتبط با نفت ایران را نیز قطع می‌کنند که در این صورت خرید نفت از ایران تقریباً غیرممکن می‌شود.

با خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران، برجام، وزارت خزانه‌داری آمریکا در میانه اردیبهشت ماه اعلام کرد که طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های نفتی و تحریم‌ها علیه بانک مرکزی اعمال خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید

به پاس زحمات نظر بایف ؛ پایتخت قزاقستان از این پس “نورسلطان” نامیده شد!

اؤیرنجى ؛ آستانه، پایتخت قزاقستان را از این پس باید «نورسلطان» بنامیم. این تغییر نام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *