پنج شنبه - ۱ آبان ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / کارخانه سبلان پارچه ؛ ورشکستگی کارآفرین آزربایجانی به دلیل تورک ستیزی مدیرعامل بانک تجارت رژیم ایران

کارخانه سبلان پارچه ؛ ورشکستگی کارآفرین آزربایجانی به دلیل تورک ستیزی مدیرعامل بانک تجارت رژیم ایران

اؤیرنجى : مدیر کارخانه نساجی سبلان پارچه اردبیل در دیداری که رئیس قوه قضائیه رژیم ایران به همراه مسئولان استانی در پنجشنبه ۳ مهر ۹۹ از این کارخانه داشته از ورشکستگی اش به دلیل نژادپرستی و تورک ستیزی مدیرعامل بانک تجارت رژیم ایران به دلیل عدم سرمایه گذاری این کارآفرین در مناطق فارس نشین پرده برداشت!

کارآفرین آزربایجانی و رئیس کارخانه نساجی سبلان پارچه اردبیل در حضور این ابراهیم رئیسی اعلام کرد: «۱۵۰۰ نفر از سیب زمینی کاران و کشاورزان منطقه را در این کارخانه استخدام نموده و جوانان لیسانس (بیکار) منطقه را برای کسب علم و تجربه به دوره های شش ماهه به اروپا و آمریکا اعزام کرده ، اما رضا دولت آبادی فارسی “مدیرعامل بانک تجارت ایران” به جای دادن تسیهلات وعده داده شده به این کارخانه، پس از بازدید از کارخانه و دیدن عظمت کارخانه، با دادن فحش های رکیک به وی، صراحتا اعلام کرده که کارخانه ای به این عظمت را چرا در اردبیل زدی، مگر اردبیل جای کارخانه زدن است! ما صدتا وکیل و صدتا کارچاق کن داریم. تو نمی تونی با ما بجنگی! پول هم هر اندازه بخوای داریم (اما به تو نمی دهیم!)»

یکی دیگر از مسئولان کارخانه نیز خطاب به رئیسی می گوید: «۴۰ صفحه سند درباره مکاتبات مخفیانه بانک تجارت ایران با مراکز مختلف برای تملک کارخانه سبلان پارچه را در اختیار دارند.»

کارخانه سبلان پارچه از بزرگترین کارخانه های نساجی خاورمیانه است که از صفر تا ۱۰۰ صنعت نساجی و تولید پوشاک را انجام می‌دهد. این کارخانه جزو معدود کارخانه های موجود در استان اردبیل و آزربایجان جنوبی است که توسط سرمایه گذاران دلسوز آزربایجانی راه اندازی شده اما مسئولان رژیم ایران با کارشکنی های قصد دارند این کارخانه را بصورت کامل ورشکست کرده و غصب نمایند.

پیشتر در ۱۷ تیرماه ۹۸ هم اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل درباره مانع تراشی بانک تجارت رژیم ایران برای  کارخانه سبلان پارچه اردبیل گفته بود: «بانک تجارت با بی توجهی و سر دواندن ها، مانع رشد اشتغال جوانان این دیار می شود.»

بیشتر بخوانید

ناسیونالیسم ایرانی و مناقشه قره‌باغ / میلاد بالسینی

مواضعی که در رابطه با آزادسازی قره‌باغ اشغالی عموما در بین سه ملت آذربایجانی، ایرانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *