خانه / اخبار / کارشناسان نیروی دریایی آمریکا در حال برسی اثر انگشت و جای دست بر روی نفکش هستند

کارشناسان نیروی دریایی آمریکا در حال برسی اثر انگشت و جای دست بر روی نفکش هستند

اؤیرنجى: ارتش آمریکا چهارشنبه ۱۹ ژوئن با اعلام این‌که حمله به نفت‌کش ژاپنی در دریای عمان به وسیله مینی دریایی شبیه مین‌های ایرانی صورت گرفته، از جمع‌آوری آثار انگشت از روی بدنه نفت‌کش به منظور باز کردن پرونده جنایی در این رابطه خبر داد.

پنجشنبه ۱۳ ژوئن، دو نفت‌کش در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت که یکی از آن‌ها نفت‌کش ژاپنی کوکوکا بود. نفت‌کش دوم نروژی بود.

یکی از افسران در فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در جمع خبرنگاران در الفجیره امارات متحده عربی گفت: «حمله به نفت‌کش ژاپنی در دریای عمان با استفاده از مینی دریایی روی داد که شبیه مین‌های ایرانی است».

او ادامه داد: «اطلاعاتی بیومتری تا کنون جمع‌آوری کردیم که می‌توان از آن برای باز کردن پرونده‌ای جنایی برای مجازات عاملان حمله استفاده کرد».

او در این باره توضیح داد که محققان، اقدام به برداشتن آثار انگشت از بدنه نفت‌کش ژاپنی کردند.

افسر آمریکایی گفت مین بالای خط آب بر روی بدنه نفت‌کش ژاپنی چسبانده شده بود که این نشان می‌دهد هدف از اقدام غرق کردن نفت‌کش نبود.

پیشتر مقام‌های آمریکایی از جمله مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور، رژیم ایران را به عنوان عامل حمله به نفت‌کش‌ها در دریای عمان معرفی کردند.

بریتانیا و آلمان نیز همچون آمریکا، رزیم ایران را عامل حمله می‌دانند. رژیم ایران اما همچنان این اتهام را رد می‌کند.

ارتش آمریکا پیش از این فیلم ویدیویی و عکس‌هایی منتشر کرد که می‌گوید اقدام نیروهای ایرانی را در برداشتن یک مین عمل نکرده از یکی از نفت‌کش‌ها نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید

ایران در قعر جدول آزادی بیان قرار دارد.

اؤیرنجى : بنا بر گزارش “سازمان ظرفیت‌سازی برای حقوق بشر”، سازمان ‘گزارشگران بدون مرز’ در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *