خانه / اخبار / کاظم صفایی ؛ از فعالین ملی آزربایجانی و یکی از لیدرهای “تهران تراختورچولاری” بازداشت گردیده است!

کاظم صفایی ؛ از فعالین ملی آزربایجانی و یکی از لیدرهای “تهران تراختورچولاری” بازداشت گردیده است!

اؤیرنجى : کاظم صفایی، فعال ملی آزربایجانى و سر لیدر «تهران تیراختورچولاری» که در بین فعالین ملی و طرفداران تیم تراختور آزربایجان با نام کوراوغلو شناخته می شود توسط عوامل شوونیسم فارس در تهران بازداشت گردیده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و طرفداران تراختور آزربایجان در تهران ؛ ماموران امنیتی شوونیسم فارس شامگاه چهارشنبه ۳۰ آبانماه ۹۷، در آستانه دیدار تیم های تیراختور آزربایجان و پرسپولیس، «کاظم کوراغلو» یکی از فعالین ملی آزربایجانی و سر لیدر «تهران تیراختورچولاری» را در شهر تورک نشین تهران بازداشت و با خود به مکانی نامعلوم منتقل نموده اند .

از دلیل بازداشت این فعال ملی آزربایجانی و محل نگهداری وی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست.

با نزدیک شدن به روز یکشنبه ۴ آذرماه ۹۷ و زمان برگزاری دیدار حساس دو تیم تیراختور آزربایجان و پرسپولیس تهران در ورزشگاه آزادی کلانشهر تورک نشین تهران، موج فشارها بر فعالین تورک و آزربایجانی افزایش یافته است.

ماموران حکومت ایران با دستگیری فعالین آزربایجانی و ایجاد رعب و وحشت سعی دارند مانع از حضور گسترده تورک ها در ورزشگاه آزادی شوند.

با این وجود در کانال های تلگرامی آزربایجانی تبلیغات گسترده ای برای حضور حداکثری تورک ها در ورزشگاه آزادی در جریان است و هواداران تیراختور در شهرهای مختلف آزربایجان و کلانشهر تورک نشین تهران از هم اکنون خود را برای حضور در ورزشگاه آزادی این شهر آماده می نمایند.

تیم های «پرسپولیس» و «استقلال» تهران نماد تمامیت خواهی، نژادپرستی پارسی و ظلم و تبعیض علیه ملیت های ساکن جغرافیای ایران نام می باشند و برخلاف سایر تیم ها، این دو تیم حکومتی از تمام امکانات و مزایای دولتی بهره می برند و به همین دلیل نیز بازی های این دو تیم پایتخت با تیم محبوب آزربایجان از حساسیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *