چهارشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / کاندیداتوری نوه سمیتگو از اورمو ؛ حافظه تاریخی ملت تورک آزربایجان، فاجعه جیلولوق را از یاد نبرده است. 

کاندیداتوری نوه سمیتگو از اورمو ؛ حافظه تاریخی ملت تورک آزربایجان، فاجعه جیلولوق را از یاد نبرده است. 

اؤیرنجى : آرمان سیمیتگو نوه قصاب اورمیه اسماعیل سیمیتگو برای انتخابات مجلس از اورمیه نام نویسی کرد.پدربزرگی که این فرد به او افتخار میکند در سخت ترین روزهای مردم اورمیه که تازه از قتل عام دستجات مسلح ارمنی (جیلو‌) خلاصی یافته بودند از فرصت خلا قدرت استفاده کرده در اورمیه و مناطق اطراف قتل و غارت گسترده ای را شروع کرد و مردم اورمیه و اطراف را مورد قتل و غارت و تجاوز بی و حد و حصری قرار داد.

این فرد اکنون نیز سردسته یک باند مافیایی است که از یک سو مسئول ترافیک مواد مخدر گروه‌های تروریستی و از سویی نیز حلقه رابط سپاه با گروه‌های تروریستی می باشد.همچنین یکی از زیردستان او به نام حاکم ممکان نیز ثبت نام کرده است.

دست پروردگان سیستم ایرانی که ملت تورک آزربایجان را به تکرار قتل عام ۲۱ آذر تهدید می‌کنند !

دست پروردگان سیستم ایرانی که معتقداند، معترضان را با توجه به آیه ای از قرآن، یک دست و یک پایشان را قطع کنید و زجر کش و به دار بیاویزید و تبعید کنید!

اکنون  «آرمان سیمیتگو» ،نوه قاتل اسماعیل سیمیتگوی کورد که برای انتخابات مجلس از اورمیه تورک کاندید می‌شود، ادامه دار همان فاجعه جیلولوق است ولی اینبار در ترکیب نا جمهوری اسلامی که می‌کوشد آزربایجان را به ویرانه ای تبدیل کند که مردمش هنوز زخم های آن دوران سیاه را فراموش نکرده اند و نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید

وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارتخانه “صمت” در مجلس فرمایشی رأى نیاورد

اؤیرنجى : مجلس فرمایشی رژیم ایران به حسین مدرس‌خیابانی، که حسن روحانی هفته پیش برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *