سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / بیانیه / “کانون آراز” دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ؛ با سنگ اندازی ها پا پس نگذاشته و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد

“کانون آراز” دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ؛ با سنگ اندازی ها پا پس نگذاشته و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد

کانون فرهنگی آراز در فروردین ۱۳۹۷ بعد از تلاش های فراوان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مجوز فعالیت گرفت و در این مدت کوتاه با اجرای برنامه هایی از قبیل شب شعر بمناسبت بزرگداشت استاد عاصم اردبیلی، کلاس های آموزش زبان تورکی آذربایجانی، پخش انیمیشن دوبله تورکی وانتشار نشریه اومای به یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین کانون های دانشگاه مبدل گشت که گواه آن شکسته شدن رکورد رای گیری در انتخابات شورای مرکزی آن در سال جاری بود.

جدیدترین برنامه کانون و مصوب شورای فرهنگی، شب شعر تورکی تحت عنوان” قیزیل نار” بمناسبت شب چیلله و میلاد امام حسن عسگری در ۲۴ ام آذر ماه در حال آماده سازی بود تا با حضور شعرای مطرح استان و کشور و اجرای موسیقی زنده آزربایجانی گامی دیگر در راستای پیشبرد اهداف کانون برداشته شود.

بعد از تعلیق غیر منطقی و غیر قانونی نشریه اومای تمام انرژی اعضا جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این شب شعر منعطف شده بود که در روز چهار شنبه مورخه ۲۱ آذر ماه ۹۷ خبر تعلیق برنامه و انتقال آن به دی ماه (دوره فرجه امتحانات دانشجویان) به دبیر کانون ( ایمان قاسمی نژاد) داده شد؛ به بهانه همزمانی ۲۴ آذر با رویداد تاریخی ۲۱ آذر و این یعنی به هیچ انگاشتن و بی احترامی به چندین روز تلاش و زحمت و بیخوابی اعضا جهت فراهم نمودن مقدمات برنامه.

حال سوال انجاست آیا در هنگام تصویب برنامه در شورای فرهنگی تقویم دستتان نبود؟

کانون آراز اساسنامه ای مشخص دارد و همواره عملکرد آن در چهارچوب اساسنامه و قانونی بوده است و بعنوان جنبش دانشجویی آزربایجان، همواره در راستای وحدت ملی و مطالبات قانونی و بحق مردم آذربایجان قدم برداشته است.

رفتار غیر قانونی عده ای غرض ورز معلوم الحال و دارای توهم توطئه نه تنها مانع فعالیت سالم کانون است بلکه با آرمان های تمام جریانات و عقیده های عدالتخواه و مدنی در تضاد است. از این رو کانون آراز با درس گرفتن از این اتفاق ناصحیح و غیر منطقی و غیر قانونی فعالیت های آینده خود را با قدرت به پیش خواهد برد و عقب نخواهد نشست و دلسرد نخواهد شد تا دشمن شاد نشود.

ضمنا یک پیشنهاد صمیمانه خدمت آن دسته از دوستان بعضا داخل و خارج دانشگاهی: چنین تفکرات قرون وسطایی و سنگ اندازی در اجرای برنامه های کاملا فرهنگی و مدنی و قانونی جز تیشه زدن بر ریشه وحدت ملی دست آورد دیگری نخواهد داشت. پس بهتر از ریشه مشکلات را نه در دانشجویان بلکه در رفتارهای خود جست و جو کنید و جوانان را از قانون مداری دلسرد نکنید.

خاطر نشان می سازیم که؛برنامه شب شعر کانون آراز دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با عنوان قیزیل نار که با تصویب شورای فرهنگی دانشگاه مقرر شده بود در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ برگزار گردد با اعلام مسئولین حراست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل لغو گردید.طی برنامه ریزی های انجام شده توسط اعضای کانون آراز دانشگاه علوم پزشکی ،به دانشجویان و تهیه کنندگان بلیط اطلاع داده شده بود که شب شعر تورکی “قیزیل نار” بمناسبت شب چیلله و میلاد امام حسن عسکری با حضور شعرای مطرح استان اردبیل و آذربایجان و با موسیقی زنده برگزارخواهد شد که پس از لغو مراسم مذکور اعلام گردیده دانشجویان می توانند با عودت بلیط خویش ، هزینه آن را از مکان های بلیط فروشی در دانشگاه استرداد کنند.مسئولین مربوطه دلیل لغو این برنامه دانشجویان را ، همزمانی آن با ایام ۲۱ آذر ۱۳۲۴ و حوادث مرتبط با حکومت ملی آذربایجان به رهبری سید جعفر پیشه وری اعلام نموده اند .پیشتر نیز مسئولین حراست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مجوز انتشار نشریه کانون آراز با عنوان “اومای” را نیز لغو کرده و از انتشار آن جلوگیری کرده بودند

بیشتر بخوانید

۲۲ خرداد ؛ هفتاد و سومین سالگرد تأسیس دانشگاه آزربایجان توسط حکومت ملی به رهبری پیشه وری

  مجلس ملّی آزربایجان ، در ۹ دی ۱۳۲۴ با تصویب مصوّبه‌ای ۴ مادّه‌ای، تشکیل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *