یکشنبه - ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / کرونا در ایتالیا ؛ مرد یک پیرمرد ۷۸ ساله بر اثر ابتلا به ویروس کرونا!

کرونا در ایتالیا ؛ مرد یک پیرمرد ۷۸ ساله بر اثر ابتلا به ویروس کرونا!

اؤیرنجى : یک مرد ۷۸ ساله بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در شمال ایتالیا درگذشت. این نخستین مورد شناخته شده مرگ یک اروپایی است. در منطقه لومباردی ایتالیا دست‌کم ۱۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از دویچه وله ؛ بر پایه گزارش‌هایی که تا بامداد شنبه سوم اسفند انتشار یافته نخستین مورد از مرگ بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید- ۱۹ در میان شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیمارستانی در شهر پادوا در شمال ایتالیا ثبت شده است.

شهروند ۷۸ ساله ایتالیایی که قربانی ابتلا به کرونا شد حدود ده روز پیش بر اثر بیماری دیگری در بیمارستانی در منطقه ونتین بستری شده بود.

در استان لومباردی که مجاور این منطقه واقع شده دست‌کم ۱۵ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده و دولت برای پیشگیری و مقابله با گسترش بیماری تدابیر و محدودیت‌های شدیدی اعمال کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در مناطق شمالی ایتالیا تمام مدرسه‌ها، اداره‌ها و مکان‌های عمومی تعطیل شده‌اند. این تعطیلی شامل حدود ده شهر می‌شود.

روبرتو اسپرانتسا، وزیر بهداشت ایتالیا پس از یک نشست اضطراری در شهر میلان، مرکز استان لومباردی اعلام کرد که در مناطق شمالی این کشور تمام فروشگاه‌های مواد غذایی، بارها، رستوران‌ها و مراکز ورزشی نیز دست‌کم یک هفته تعطیل خواهند بود.

«همه چیز تحت کنترل است»

لومباردی یکی از پر جمعیت‌ترین مناطق ایتالیا به شمار می‌رود و بیش از ۱۰ میلیون نفر در آن سکونت دارند. نخست‌وزیر ایتالیا، جوزپه کونته می‌گوید “همه چیز تحت کنترل” است.

به گفته کونته ایتالیا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خود را آماده کرده و همه اقدام‌های احتیاطی و پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده، به همین دلیل جایی برای نگرانی وجود ندارد.

مطابق برخی گزارش‌ها نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان شهروندان ایتالیایی یک مرد ۳۸ ساله ساکن شهر لودی در منطقه لومباردی بوده که با دوستی که تازه از چین بازگشته ملاقات کرده است.

شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین کانون شیوع ویروس جدید کرونا محسوب می‌شود. شمار قربانیان ویروس کرونا در چین از ماه دسامبر تا ۲۲ فوریه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین نزدیک به ۷۶ هزار نفر اعلام شده است. شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز تاکنون به ۲۳۴۷ نفر رسیده است.  نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اروپا میانه ماه فوریه در فرانسه گزارش شد و مربوط به یک گردشگر چینی از استان هوبئی بود.

موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا تا کنون در حدود ۳۰ کشور از جمله ایران شناسایی شده است. مسئولان جمهوری اسلامی که تا چند روز پیش وجود مبتلایان به کووید- ۱۹ در ایران را تکذیب می‌کردند روز جمعه مرگ دست‌کم چهار نفر و ابتلای ۱۸ نفر به این ویروس را تائید کرده‌اند. موارد مشکوک ابتلا به کرونا در ایران ۷۵۸ نفر اعلام شده است.

بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در شهر قم شناسایی شده‌اند و موارد دیگری در تهران، رشت و بابل نیز گزارش شده است.

بیشتر بخوانید

امتناع از پذیرش و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و مراکز درمانی موغان (پارس آباد)

اؤیرنجى : خبرهای رسیده از شهروندان آزربایجانی ساکن شهرستان موغان (پارس آباد) از امتناع و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *