جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / کرونا در چین ؛ تاکنون بیش از ۲۰۰۰قربانی

کرونا در چین ؛ تاکنون بیش از ۲۰۰۰قربانی

اؤیرنجى : طی ۲۴ ساعت گذشته در چین ۱۳۶ تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به ۲۰۰۵ نفر افزایش یافت.

به گزارش اؤیرنجى به استناد از آناتولی ؛ کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ تن دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس «کووید-۱۹» جان خود را از دست داده‌ و شمار قربانیان این بیماری نیز به ۲۰۰۵ نفر رسیده است.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا به ۷۴هزار و ۱۸۵ نفر اعلام شد که وضعیت ۱۱ هزار و ۹۷۷ تن از آنان وخیم است.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر، اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و این بازار بسته شده است. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در ۱۳ شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که ۱۴۴ میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

– ویروس کرونا

علائم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ؛ کرونا به ۲۰۵ کشور و قلمرو جهان رسیده است! 

اؤیرنجى : تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در مورد افزایش سرعت شیوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *