دوشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / کشته و زخمی شدن تعدادی در انفجار مشکوک اتوبوس سپاه در سیستان و بلوچستان!

کشته و زخمی شدن تعدادی در انفجار مشکوک اتوبوس سپاه در سیستان و بلوچستان!

اؤیرنجى : رسانه های حکومتی رژیم ایران گزارش کرده اند که ،یک اتوبوس سپاه پاسداران دیروز در جاده خاش-زاهدان براثر عملیات تروریستی منفجر شده و دستکم ۲۷ نفر کشته شده اند. گروهی بنام “جیش الظلم” مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ روابط عمومی سپاه پاسداران تروریستی رژیم ایران  با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد این انفجار شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه) با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت گرفت.

این اطلاعیه، “تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار” را عامل این انفجار معرفی کرده است.

فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به برگزاری نشست لهستان گفته: حامیان اصلی جنایت زاهدان در ورشو هستند.

گروه «جیش‌العدل» با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت. این گروه تاکنون بارها با نیروهای ایران در استان سیستان و بلوچستان درگیر شده است.

مهرماه سال جاری اعضای این گروه، با حمله به یکی از پاسگاه‌های مرزی در استان سیستان و بلوچستان، ۱۵ تن از نیروهای آنرا به گروگان گرفتند و به پاکستان منتقل کردند.

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران واقع شده است. این استان محروم ترین استان کشور است. بلوچ ها به زبان بلوچی تکلم می کنند و سنی مذهب هستند.

بلوچ ها به دلیل تفاوت های مذهبی و زبانی شان، از طرف حکومت ایران مورد ظلم و تبعیض قرار می گیرند و کوچکترین اعتراض آنها به خشن ترین شکل ممکن سرکوب می شود.

این در حالیست که برخی کاربران فضای مجازی معتقدند رژیم حاکم بر ایران در چنان گردابی گرفتار شده که برای رهایی از آن دست به هر کاری می زند.

 

بیشتر بخوانید

پسر محمدرضا عارف به عنوان ژن خوب ؛ پست جدید گرفت !

اؤیرنجى: حمیدرضا عارف فرزند محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید به عنوان عضو شورای مشورتی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *