سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / کمک های فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی راهی آق قلا گردید

کمک های فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی راهی آق قلا گردید

اؤیرنجى : روز شنبه (۹۸/۱/۳) طی یک اقدام بشر دوستانه و انسانی فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه تبریز به همت اعضای کانون آذربایجان‌شناسی این دانشگاه به کمک برادران تورکمن خود شتافتند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در تبریز ؛ فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در تبریز با محوریت کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریز با جمع آوری کمک های انسان دوستانه دانشجویان و مردم به صورت نقدی و لوازم ضروری به کمک برادران تورکمن خود که در ترکمن صحرا و آق قالا گرفتار سیل شده اند شتافته و کمک هایشان را راهی مناطق سیل زده تورکمن نشین نمودند.

لازم به ذکر است کمک‌های کانون آذربایجان‌شناسی ادامه خواهد داشت و از اعضای کانون کسانی که تمایل دارند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۷۱۰۸۶۰۰۳۸۹ بانک ملی، محمدرضا عبداللهی نخجوانلو (دبیر کانون) واریز نمایند .

خاطر نشان می سازیم که ؛ تاکنون ۹ نفر از شهروندان تورکمن جان خود را بر اثر سیل و بی تدبیری نظام شوونیستی حاکم بر جغرافیای ایران نام و مانقوردان دست نشانده اش در سرزمین تورکمن ها از دست داده اند و در حقیقت ماجرا در ایامی که استاندار گلستان تعطیلات عید خود را در کشورهای اروپایی سپری می کند و به همراه خانواده اش در بساز و بکوب به سر می برد مردم تورکمن ،بی خانمان و درمانده و بدون هیچ کمک و یاری از سوی رژیم ایران در پی نجات جان خود از سیل گرفتار مانده اند.

ملت تورک آزربایجان جنوبی به صورت کاملا مردمی و خودجوش و با محوریت فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی در ایامی که برادران تورکمن خود را گرفتار سیل و آوارگی ناشی از بی تدبیری و تبعیضات گسترده حاکمان شوونیست حاکم بر جغرافیای ایران نام می بیند به هر نحوی به کمک و یاری برادران تورکمن خود شتافته است.

 

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *