جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / کیمیا علیزاده ؛ تکواندوکار آزربایجانی با پرچم آلمان به المپیک توکیو خواهد رفت.

کیمیا علیزاده ؛ تکواندوکار آزربایجانی با پرچم آلمان به المپیک توکیو خواهد رفت.

اؤیرنجى : خبرگزاری آلمان روز یک‌شنبه ۱۹ ژانویه ۲۰۲۰ در گزارشی از حضور کیمیا علیزاده در مسابقات المپیک توکیو با پرچم آلمان خبر داد ،این خبرگزاری در گزارشی به جزئیات تصمیم این ورزش‌کار اهل آزربایجان جنوبی برای رقابت زیر پرچم آلمان پرداخت.

خبرگزاری آلمان در ادامه آورده است «کیمیا علیزاده از این‌که می‌تواند برای آلمان به رقابت بپردازد ابراز خوشحالی کرده است.»

این تکواندوکار زن اهل زنوز آزربایجان جنوبی اخیرا در نامه‌ای سرگشاده و افشاگرانه، به دلایل ترک جغرافیای ایران نام پرداخت.

او در بخش‌هایی از نامه‌اش نوشته است: «اجازه دهید آزادانه، هویت سانسور شده‌ام را معرفی کنم. من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم که هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند. هر چه گفتند پوشیدم. هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.»

کیمیا علیزاده ۴۰ روز پیش از ایران خارج شد. او اولین و تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک‌ است.

گفتنی است علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس، در واکنش به مهاجرت کیمیا علیزاده، تکواندوکار تورک آزربایجانی عضو سابق تیم ایران، «فدراسیون‌ها و وزارت ورزش» رژیم ایران را «‌بی‌کفایت» دانست که برخورد قیم مابانه با سرمایه‌های انسانی دارند و با انتقاد از مدیران و فدراسیون‌ها بیان کرد که آنها نمی‌گذارند «صدای ورزشکاران شنیده شود».

بیشتر بخوانید

هفت میلیون کودک کار ؛ رکوردی دیگر از رژیم ایران!

اؤیرنجى : کامیل احمدی، پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی و مردم‌شناس، شمار کودکان کار در ایران را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *