چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / کیومرث اسلامی؛ فعال آزربایجانی در زندان پارساباد_موغان زیر شکنجه بازجویان قرار دارد

کیومرث اسلامی؛ فعال آزربایجانی در زندان پارساباد_موغان زیر شکنجه بازجویان قرار دارد

اؤیرنجى: بنا به خبرهای واصله به اؤیرنجی ” کیومرث اسلامی” فعال ملی آزربایجانی و از محققین جوان تاریخ و فرهنگ آزربایجان، توسط ماموران و بازجویان به شدت شکنجه و از ناحیه سر دچار خونریزی شده است و قاضی پرونده کیومرث اسلامی برای آزادی وی ۱۲۰ میلیون ریال وثیقه تعیین کرده است.

به گزارش اؤیرنجى؛خانواده این فعال ملی شنبه (۱۶ تیر ۱۳۹۷) با مراجعه به دادگاه پارساباد-موغان وثیقه تعیین شده از سوی قاضی را تسلیم دادگاه کرده‌اند اما دادگاه به سفارش اداره اطلاعات از پذیرش وثیقه امتناع ورزیده و قاضی پرونده خطاب به خانواده این فعال آزربایجانی گفته که نمی‌توانیم با وثیقه کیومرث اسلامی را آزاد کنیم و “هفته آینده” درباره پرونده وی تصمیم گیری خواهد شد.

علاوه بر این، کیومرث اسلامی توسط بازجویان اداراه اطلاعات پارساباد شدیدا شکنجه شده است. به طوری که وی از ناحیه سر دچار خونریزی شده و در وضعیتی آغشته به خون به زندان پارساباد منتقل گشته است.

رئیس زندان پارساباد نیز به سفارش اداره اطلاعات مانع از مراجعه کیومرث اسلامی به بهداری زندان و دریافت کمک‌های بهداشتی برای جلوگیری از خونریزی سرش می‌شود.

کیومرث اسلامی فعال آزربایجانی و از محققین جوان تاریخ و فرهنگ آزربایجان میباشد که صبح سه‌شنبه (۱۲ تیر ۱۳۹۷) در منزل شخصی خود در پارساباد توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و مامورین اداره اطلاعات با هجوم به منزل ایشان اقدام به ضبط وسایل شخصی این فعال ملی آزربایجانی نموده و در حین دستگیری وی گذرا مورد ضرب و شتم شدید قرار داده بودند.

کیومرث اسلامی معروف به “آراز” تحقیقات ارزنده‌ و قابل توجهی در زمینه تاریخ وفرهنگ آزربایجان دارد که بارها به دلیل فعالیت‌های مدنی‌اش در راستای احقاق حقوق ملت آزربایجان بازداشت، شکنجه و محاکمه شده است.

**خاطرنشان میسازیم؛با وجود پیگیری های متعاقب فعالین ملی آزربایجانی و خانواده “عباس لسانی ”  قهرمان ملی و مبارز خستگی ناپذیر آزربایجانی هنوز اطلاعات دقیقی از وضعیت جسمانی و محل نگهداری وی بدست نیامده است.

بیشتر بخوانید

ایواز طاها : چهار برنامه‌ی سخنرانی‌ام در دانشگاه‌ها لغو شده است

اؤیرنجى : ایواز طاها نویسنده برجسته آزربایجانی از لغو پی در پی سخنرانی هایش در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *