خانه / اخبار / کیومرث اسلامی ؛ فعال ملی آزربایجانی به شعبه ۱۰۲ کیفری دادگاه موغان احضار گردید

کیومرث اسلامی ؛ فعال ملی آزربایجانی به شعبه ۱۰۲ کیفری دادگاه موغان احضار گردید

اؤیرنجی: آقای کیومرث اسلامی فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن شهرستان پارس آباد مغان طی احضاریه ای که در زمان بازداشت به وی ابلاغ شده بود مقرر گردیده است فردا به مورخه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان پارس آباد به ریاست قاضی فراهانی حاضر شده و در خصوص اتهام انتسابی “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی ” دفاعیات خویش را ارائه نماید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان آقای کیومرث اسلامی ؛ این فعال ملی  آزربایجانی که در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ همانند ده ها فعال آزربایجانی که در شهرهای مختلف، قصد شرکت در مراسم سالانه قلعه بابک داشتند در منزل پدریشان دستگیر شده بود ،طی احضاریه ای به شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان پارس آباد احضار شده است.

آقای اسلامی پس از پایان بازجویی‌ها و با آنکه بازپرس پرونده جهت آزادی وی قرار وثیقه صادر کرده بود با ممانعت نیروهای امنیتی هفته‌ها در زندان شهر مغان در وضعیت بلاتکلیفی بسر می‌بُرد.
وی از روز شنبه ششم مرداد ماه ۱۳۹۷ نیز جهت اعتراض به بلاتکلیفی و عدم تفکیک بند ۹ روز دست به اعتصاب غذا زده بود و سرانجام با تودیع قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون ریالی موقتا از زندان مرکزی شهرستان پارس آباد آزاد گردید.

این فعال آزربایجانی پیشتر نیز در تابستان ۱۳۹۲ به همراه آقایان سجاد جولانی،میلاد قادری،بهرام برادران وفیاض کریمی که قصد عزیمت به قله ساوالان برای شرکت در مراسم کوه ساوالان راد داشتند در آبگرم قینرجه بازداشت و پس از ۴۸ ساعت آزاد گردیدند.

از آقای کیومرث اسلامی مقالات بسیاری در خصوص تاریخ آزربایجان در فضای مجازی منتشر شده که اصلی ترین ادله اتهامی در مراحل دادیاری انتشار مطالب تاریخی در خصوص آزربایجان ذکر گردیده است.

اداره اطلاعات شهرستان پارس آباد پس از آزادی ایشان با احضار وی به ستاد خبری خواهان قبول همکاری وی با نهاد امنیتی و قطع ارتباط با فعالین شناخته شده ای همچون آقای عباس لسانی شده، و در این راستا قول مساعدت و مختومه شدن پرونده مفتوحه را داده بودند که آقای اسلامی این احضار ها را غیر قانونی و از حضور در آن اداره خودداری نمودند.

 

بیشتر بخوانید

 آمریکا یک پهپاد متعلق به رژیم ایران را در خلیج عربی سرنگون کرد 

اؤیرنجى : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک پهپاد متعلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *