یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / گرافیتی‌ مهرداد شیخی در‌ اردبیل؛ صدای‌ زندانیان‌ سیاسی‌ آزربایجانی باشیم 

گرافیتی‌ مهرداد شیخی در‌ اردبیل؛ صدای‌ زندانیان‌ سیاسی‌ آزربایجانی باشیم 

اؤیرنجى : امروز‌ جمعه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ فعالین‌ ملی‌ مدنی‌ آزربایجانی  در اردبیل‌ با ثبت گرافیتی‌ چهره مهرداد‌ شیخی‌ زندانی‌ سیاسی‌ آزربایجانی محبوس‌ در بند سلامت زندان‌ مرکزی‌ اردبیل اعتراض‌ خود را به مسئولین‌ زندان‌ نسبت‌ به بازداشت ناعادلانه و سیاستهای اعمال‌ شده‌ در قبال‌ این‌ فعال‌ آزربایجانی اعلام‌ داشتند.

«صدای‌ زندانیان سیاسی‌ آذربایجان‌‌ باشیم»

مهرداد‌ شیخی‌ و تصویر ثبت‌ شده گرافیتی این فعال در یکی از خیابانها در سطح شهر اردبیل اعتراضیست‌ مدنی‌ از طرف فعالین‌ آزربایجانی نسبت‌ به سیاست‌ های ناجمهوری اسلامی در قبال‌ فعالین‌ و محکومین سیاسی آزربایجانی محبوس‌ در بندهای مختلف‌ ایران.

مهرداد‌ شیخی در ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۸ همزمان با اعتراضات سراسری به گران شدن قیمت بنزین موسوم به حوادث آبان ۱۳۹۸ در منزل پدری خویش بازداشت و در ۹ آذر همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد که سپس در بیدادگاه انقلاب اردبیل به اتهام “تبلیغ علیه نظام”به یک سال حبس تعزیری محکوم گردید که این حکم در بیدادگاه تجدید نظر به ۶ ماه حبس قطعی کاهش یافت.

‌خاطر نشان‌ سازیم مهرداد‌ شیخی ۲ خرداد ۱۴۰۰ از بند ۷ امنیتی(قرنطینه) بندی که عباس لسانی‌ زندانی‌ سیاسی ممنوعه در حال‌ گذراندن‌ دوران‌ محکومیت‌ ۱۵‌ ساله‌ خویش است؛ به بند سلامت زندان‌ مرکزی اردبیل منتقل داده شده بود.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *