خانه / اخبار / گزارشی از اعتراضات مردمی در جغرافیای ایران نام به افزایش بهای بنزین توسط رژیم ایران + تصاویر و ویدئو

گزارشی از اعتراضات مردمی در جغرافیای ایران نام به افزایش بهای بنزین توسط رژیم ایران + تصاویر و ویدئو

اؤیرنجى : مردم در شهرهای مختلف جغرافیای ایران نام دیروز دیشب در اعتراض به افزایش ناگهانی و ۲۰۰درصدی بهای بنزین توسط رژیم ایران به خیابان ها آمده و اعتراضاتی گسترده را پایه نهادند!

در پی افزایش شبانه قیمت بنزین در جغرافیای ایران نام ،‌ مردم دیشب و دیروز را در تعدادی از شهرها از جمله ماهشهر، خرمشهر، اهواز، امیدیه، سیرجان، گچساران، شیراز، زاهدان، مشهد و بهبهان با حضور در خیابان‌ها دست به اعتراض زدند.

گزارشها حاکی است که نیروهای امنیتی دیشب در شهرهای اهواز و سیرجان اقدام به تیراندازی به سوی مردم معترض کردند و در سیرجان دستکم یکی از معترضان با شلیک ماموران کشته شده است.

معترضان به افزایش قیمت بنزین در سیرجان، دو پمپ بنزین را در این شهر آتش زدند و با شعار «روحانی حیا کن، مملکت را رها کن» اقدام به تظاهرات کردند. ماموران در جریان سرکوب مردم معترض در سیرجان به سوی آن‌ها شلیک کردند و دستکم یک نفر از معترض بر اثر شلیک ماموران کشته شد.

در اهواز نیز که از ساعاتی پیش صحنه اعتراض، تجمع و شعار مردم بوده است، درحالی که مردم شعارهایی علیه گرانی و بی کفایتی مقام‌های مسئول سر می‌دادند با حضور گسترده ماموران مواجه شدند و شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» سر دادند. گفته شده ماموران در اهواز برای متفرق نمودن مردم اقدام به تیراندازی نموده اند.

ماموران امنیتی و انتظامی همچنین در زاهدان اقدام به ضرب‌و‌شتم معترضان علیه افزایش قیمت بنزین کردند.

در فیلم‌هایی که از سوی کاربران رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، معترضان به افزایش قیمت بنزین در اهواز شعار «‌اهوازی با غیرت، ماشینت رو خاموش کن» سر داده و خیابان ها را بسته اند. در خرمشهر نیز برخی مردم در شعارهای خود خواستار «استعفای حسن روحانی» شدند.

همزمان در ماهشهر، رانندگان با بوق ممتد اقدام به اعتراض کرده و تعدادی از مردم نیز در خیابان‌ها لاستیک آتش زده‌اند.

معترضان همچنین جاده‌های شوشتر به دزفول و امیدیه به آغاجری در استان خوزستان را برای ساعاتی مسدود کرده بودند.

گزارش های رسیده از شهرها و نقاط مختلف آزربایجان جنوبی نیز از وجود جو امنیتی شدید در شهرهای تبریز ،اورمیه ،خوی و … حکایت نموده است.

این در حالی است که صبح روز جمعه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی رژیم ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود «طبق اطلاعات واصله از سراسر کشور، بحمدالله طرح سهمیه‌بندی در شرایط مناسب و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به اجرا درآمد.»

یک «مقام آگاه» در وزارت کشور رزیم ایران نیز به خبرگزاری ایسنا گفته بود طبق بررسی‌ها، «تاکنون موردی مبنی ‌بر بروز آشوب، تجمع، درگیری و آتش زدن پمپ بنزین‌ها در هیچ نقطه‌ای از کشور گزارش نشده است.»

این مقام دولتی که نامی از او منتشر نشده بود «آتش زدن جایگاه‌های سوخت» در استان‌های اصفهان، آزربایجان شرقی، خوزستان و دیگر مناطق کشور را رد کرده است!

قابل ذکر است که؛ انتشار شبانه خبر افزایش قیمت بنزین،‌ در نخستین ساعات روز جمعه در رسانه‌های اجتماعی با واکنش گسترده کاربران مواجه شد.علیرضا محجوب، نماینده تهران و دبیرکل خانه کارگر، این تصمیم را «آتش زدن زندگی فقرا» خوانده بود.با این حال، حسن روحانی، رییس‌جمهوری ظهر جمعه در دیداری با مسئولان و اعضای هیات دولت اظهار کرد این اقدام «به نفع مردم و کمک به اقشار تحت فشار» است.او همچنین اشاره کرده بود که بر اساس آمار موجود «حدود ۷۵ درصد مردم در شرایط فشار قرار دارند.»
اکنون در حالی که عبدالناصر همتی، رییس کلی بانک مرکزی رژیم ایران، از افزایش ۴ درصدی نرخ تورم در نتیجه این تصمیم خبر داده، محمود واعظی، رییس‌ دفتر روحانی، می‌گوید که این افزایش قیمت «تصمیم همه ارکان نظام» بوده است.
قیمت بنزین قبل از اجرای سهمیه‌بندی لیتری ۱۰۰۰ تومان بود و اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی رژیم ایران نشان می‌دهد قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی شده ۵۰ درصد افزایش یافته و قیمت بنزین آزاد نیز با ۲۰۰ درصد به ۳ هزار تومان رسیده است.

پ.ن ؛ معترضین تورک در جغرافیای ایران نام و آزربایجان جنوبی در صورت حضور در اعتراضات نسبت به گرانی بنزین در شهرهای تورک نشین حتما از شعارهای تورکی استفاده نمایند و در صورت سواستفاده عناصر سلطنت طلب یا پان ایرانیست برای مصادره این اعتراضات به نفع خود مانع اقدام آنها گردند.

بیشتر بخوانید

پیدا شدن جسد جوان۲۵ ساله درسد جوقان بستان آباد توسط غواصان هلال احمر + ویدئو

اؤیرنجى :پیکر جوان ۲۵ ساله آزربایجانی غرق شده در سد جویان بستان آباد توسط غواصان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *