یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / فروش نرفتن سیب زمینی کشاورزان اردبیلی در پی غرض ورزی رژیم ایران با ملت تورک

فروش نرفتن سیب زمینی کشاورزان اردبیلی در پی غرض ورزی رژیم ایران با ملت تورک

اؤیرنجى : در حالی که بازار آشفته و به هم ریخته جغرافیای ایران نام در گرانی و افزایش همه‌روزه قیمت‌ها غرق شده، محصولات کشاورزان آزربایجان جنوبی بر روی دستشان مانده و در صورت فروش نیز هزینه هایی که از یک سال پیش مصرف نموده اند جبران نمی گردد!

این روزها هر کالایی اعم از تزئینی و لوکس و کالاهای اساسی مردم از جمله نان و محصولات لبنی، میوه، مسکن، پوشاک و همه و همه هر روز قیمتشان در حال افزایش است و غوطه‌ور در گرانی می‌باشد.

اما در این سو، به شکلی عجیب قیمت محصولات کشاورزی برداشت‌شده توسط کشاورزان آزریایجان جنوبی سقوط پیدا کرده است بطوری که با فروش محصولات برداشت‌شده حتی هزینه‌های کشاورزان نیز جبران نمی‌شود و یک کشاورز پس از یک‌سال زحمت و انتظار، نه تنها سود نکرده بلکه متضرر نیز گشته است.

اردبیل که از شهرهای مهم و مشهور در کشت سیب‌زمینی می‌باشد امسال نیز چون سال‌های گذشته نه امکان صادرات محصول خود را دارد و نه در داخل خریداری دارد و اگر هم خریداری داشته باشد قیمت‌ آن به قدری پایین نگه داشته شده که هزینه‌های تولید و برداشت محصول را تأمین نمی‌کند.

این گوشه‌ای از جنایات و دزدی‌های رژیم ایران در حق ملت تورک آزربایجان جنوبی است. زحمت و دسترنج کشاورز آزربایجان جنوبی قربانی سیاست‌های غلط و مملوء از فساد رژیم ایران، می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *