یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / گزارش اولیه از انتخابات شورای شهر تکاب (تیکان تپه) ؛ تحریم توسط تورک ها و حضور پرشور اکراد!

گزارش اولیه از انتخابات شورای شهر تکاب (تیکان تپه) ؛ تحریم توسط تورک ها و حضور پرشور اکراد!

اؤیرنجى : در حالیکه اکثریت اهالی تورک شهرستان تکاب (تیکان تپه) انتخابات را تحریم کرده اند، اقلیت مهاجر کُرد با فرصت طلبی به پای صندوق ها رفته و در حال رای دادن به نامزدهای کُرد هستند.

بر اساس گزارشات میدانی، میزان مشارکت در مناطق تورک نشین تیکان تپه شدیدا پایین و در برخی شعب نزدیک به صفر می باشد. در برخی از شعبه ها نیز که مشارکت اندکی صورت گرفته متاسفانه اغلب کاندیداهای تورک با خودخواهی و منفعت طلبی شخصی، هوادارانشان را به دادن «تک رای» فرا خوانده اند.

این در حالیست که در محله کُردنشین «شریف آباد»، بر اثر تبلیغات گسترده کانال های ماهواره ای کُردی و گروههای تروریستی کُردی، میزان مشارکت بسیار بالا بوده است و رای دهندگان کُرد از دادن تک رای پرهیز کرده و به لیست پنج نفره کُردی رای می دهند.

تداوم این روند موجب راهیابی اقلیت کُرد مهاجر به شورای شهر شده و علاوه بر اینکه ضربات جبران ناپذیری را بر تاریخ و هویت تورکی این شهر آذربایجان وارد خواهد ساخت، اقلیت مهاجر کُرد را در ادعاهای توسعه طلبانه خود گستاخ‌تر خواهد کرد.

فعالین ملی آزربایجان تاکید می کنند، انتخابات در شهرهای حساس «اورمیه، تیکان تپه و سولدوز» فراتر از انتخاب چند عضو شورا بوده و موضوع «خاک» در میان است، خاکی که تحریم کردنی نیست و تحریم انتخابات در این سه شهر و هرگونه خودخواهی و تک رای دادن به نامزدی خاص، خیانت به خاک مقدس آزربایجان است.

از روزهای گذشته کانال های ماهواره ای کُردی و گروههای تروریستی کُردی، تبلیغات گسترده ای را برای حضور کُردها در انتخابات شوراهای شهرهای «اورمیه، سولدوز و تیکان تپه» به راه انداخته و تاکید می کردند کُردها در این سه شهر سر صندوق رفته و به نامزدهای کُرد رای دهند.

لازم به ذکر است، لیست پیشنهادی #تیکانتپه_بیرلیک_سسی شامل چهار کاندید به اسامی «ایرج عباسی، بهزاد ارجمندی، علی محمدپور و سجاد منصوری» است.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *