پنج شنبه - ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / گزارش تخلفات نفتی ۳۰ هزار میلیاردی احمدی نژاد در مجلس ایران

گزارش تخلفات نفتی ۳۰ هزار میلیاردی احمدی نژاد در مجلس ایران

 

اؤیرنجی : مجلس ایران در گزارشی ضمن بر شمردن بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان از «تخلف»‌های نفتی در دولت محمود احمدی‌نژاد خبر داد که دیوان محاسبات درباره این تخلف‌ها احکامی صادر کرده که محرومیت فرمانده سابق نیروی انتظامی از خدمات دولتی از جمله آن‌ها است.

به گزارش اؤیرنجی ، بر اساس منابع موجود، همچنین تعدادی از فرماندهان بنیاد تعاون نیروی انتظامی درباره پرونده تسویه نشدن پول فروش نفت توسط نیروی انتظامی بازداشت شده‌اند.

بر این اساس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران که روز یکشنبه ۲۶ فروردین در جلسه علنی مجلس قرائت شد، دولت محمود احمدی‌نژاد در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ بدون مجوز مجلس حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از درآمد صادرات نفت را برای واردات بنزین هزینه کرده است.

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که دیوان محاسبات در سال ۸۸ حکم محکومیت «مسئولین ذیربط» را صادر کرده و دادگاه تجدیدنظر دیوان نیز در سال ۹۲ این حکم را تایید کرده است.

همچنین دولت احمدی‌نژاد در سال ۸۸ بدون مجوز مجلس برای واردات بنزین و نفت گاز چهار هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

به گفته این کمیسیون، هیات مستشاری دیوان محاسبات در سال ۹۱ محمود احمدی‌نژاد را به «جبران» مبلغ چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از طریق انتقال این مبلغ از حساب‌های درآمدی شرکت ملی نفت ایران به خزانه محکوم کرده است.

در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، به چند «تخلف» دیگر دولت احمدی‌نژاد اشاره شده که از جمله آنها تسویه نشدن بیش از شش میلیارد دلار از «بهای میعانات گازی تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی» است.
دیوان محاسبات، نهاد نظارتی وابسته به مجلس است و وظیفه نظارت بر نحوه هزینه کردن بودجه همه دستگاه‌های دولتی و دیگر دستگاه‌هایی را دارد که از بودجه دولت استفاده می‌کنند.

در طول حاکمیت نزدیک به یک قرنی رژیم پهلوی و در ادامه آن سیستم جمهوری اسلامی، همه منابع و منافع ملت های اسیر جغرافیای ایران نام، به طرق مختلف مورد استعمار و استثمار قرار گرفته است، بطوری که هر دولت سر کار گذاشته شده در دوره های مختلف ، منابع هنگفت زیرزمینی ملت های تحت ستم را به تاراج برده و همچنان می‌برند و با سودشان بر علیه خودشان تبلیغات منفی به راه انداخته‌ و بر نفع قوم فارس قدرت نمایی می‌کنند .

بیشتر بخوانید

ایران ،دست در حنا ؛ همکاری نظامی آمریکا و روسیه در سوریه

اؤیرنجى: وزارت دفاع روسیه در پی گفت و گوی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رؤسوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *