خانه / اخبار / گزارش شبکه آزادی؛اتفاق عجیب و غیرقانونی برای “عباس لسانی” + ویدئو

گزارش شبکه آزادی؛اتفاق عجیب و غیرقانونی برای “عباس لسانی” + ویدئو

گروه حقوق بشر اؤیرنجى : شبکه تلویزیونی آزادی در گزارشی حکم صادره علیه آقای عباس لسانی فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل را تعجب برانگیز خواند.

در گزارشی که از این شبکه پخش گردیده هر دو حکم صادره بدوی و حکم بیدادگاه تجدید نظر خلاف رویه قضایی قلمداد شده است.

بی بی سی فارسی و برخی از کانال های فارسی زبان برخلاف اصول خبری و حقوق بشری تاکنون از انتشار احکام صادره علیه فعالین آزربایجانی سرباززده و در این خصوص هم راستا با رسانه های دولتی رژیم ایران گام برمی دارند.

قابل ذکر است که ؛ شعبه یک بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس مستقر در اردبیل به ریاست ” ناصر عتباتی “دادستان پیشین و مدیرکل فعلی دادگستری استان اردبیل حکم  ٨ سال حبس تعزیری “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی را به ۱۵ سال افزایش داده است و این حکم روز سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹٨ به آقای لسانی و وکیل ایشان ابلاغ شده و دو سال به حکم قبلی و پنج سال به اتهاماتی که در بیدادگاه بدوی از آنها رأی برائت گرفته اضافه شده است.

آقای لسانی همچنین بیدادگاه تجدید نظر استان آزربایجان شرقی نیز به یکسال حبس تعزیری محکوم شده که با احتساب آن وی با ۱۶ حبس تعزیری و دو سال  تبعید به شهر یزد روبرو شده است.

عباس لسانی در ۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۷ در حالی که جهت واخواهی از حکمی که روند دادرسی آن کاملا غیابی طی شده بود پس از حضور در شعبه دوم بیدادگاه انقلاب تبریز و قبل از خروج و ملاقات با فعالین مدنی تورک که از سراسر آزربایجان به دیدار او در تبریز آمده بودند توسط نیروهای قضایی و امنیتی ربوده شده و با انتقال به اردبیل تحت بازداشت نیروهای امنیتی این شهر قرار گرفت.

این فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند ۷ زندان اردیبل منتقل و از آن زمان تاکنون در این بند نگهداری می شود.

تاکنون اعتراضات زیادی علیه این بازداشت در حوزه‌های مختلف سیاسی-اجتماعی ، فرهنگی-ورزشی و حقوق بشری صورت گرفته است.

عباس لسانی متولد ۱۳۴۶ ساکن اردبیل و از پیشروان مبارزه عدم خشونت در جغرافیای ایران نام میباشد که در طول بیش از دو دهه از فعالیتهای خود بارها دستگیر ، شکنجه ، محبوس و تبعید شده است.

بیشتر بخوانید

پیدا شدن جسد جوان۲۵ ساله درسد جوقان بستان آباد توسط غواصان هلال احمر + ویدئو

اؤیرنجى :پیکر جوان ۲۵ ساله آزربایجانی غرق شده در سد جویان بستان آباد توسط غواصان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *