خبر فوری
خانه / اخبار / گوایدو ؛ از گزینه نظامی آمریکا در ونزوئلا حمایت خواهم کرد!

گوایدو ؛ از گزینه نظامی آمریکا در ونزوئلا حمایت خواهم کرد!

اؤیرنجى : رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفت که حمایت از مداخله نظامی آمریکا در این کشور را بعید نمی‌داند.

به گزارش اؤیرنجی به نقل از ایسنا ؛ رهبر مخالفان در ونزوئلا در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که، حمایت از اقدام نظامی آمریکا در ونزوئلا در راستای به کارگیری تمامی راه‌های ممکن برای تحقق آزادی در این کشور است. ما تمام تلاشمان را برای عبور از بحران کنونی و حرکت به سمت دموکراسی به کار خواهیم گرفت.

وی گفت: بیشتر ونزوئلایی‌ها خواهان تغییر هستند و هیچ کسی به خاطر مادورو خود را به خطر نخواهد انداخت چرا که وی دیگر قادر به حمایت از مردم و یا حل بحران نیست.

در همین راستا، فرمانده نیروهای جنوبی آمریکا اعلام کرد که نیروهایش آماده مداخله برای حمایت از آمریکایی‌ها و هیئت‌های دیپلماتیک در ونزوئلا در صورت لزوم هستند.

الیوت آبرامز، مسئول ویژه آمریکا در امور ونزوئلا در یک کنفرانس خبری در واشنگتن گفته بود : برای گذار به دمکراسی در ونزوئلا بهتر است که مادورو از کشور خارج شود. شماری از کشورها حاضرند میزبان مادورو باشند.

پیش تر برخی رسانه های روسی نوشته بودند که مسکو حاضر است به مادورو پناهندگی سیاسی بدهد.

از سوی دیگر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درخواست کرد دولت ونزوئلا اجازه دهد کمک های بشردوستانه مورد حمایت واشنگتن وارد آن کشور شود.

خوان گوآیدو رهبر مخالفان، که از سوی آمریکا و اروپا به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته شده است، تلاش می کند کمک ها را وارد کشورش کند.

این در حالیست که یک ژنرال بلندپایه آمریکایی در مورد حمایت برخی کشورها از دیکتاتور ونزوئلا و حضور خرابکارانه رژیم ایران در این کشور هشدار داده است

پیش تر در گزارشها گفته شده بود که سپاه پاسداران در ونزوئلا سرمایه گذاری های بسیاری کرده و از جمله برای اعضای حزب الله لبنان، تحت پوشش شرکت های تجاری، پایگاه های متعددی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، رئیس ستاد فرماندهی مناطق جنوب ایالات متحده آمریکا، گفته است که نیروهای امنیتی کوبا بخش مهمی از وظایف گارد حفاظتی دیکتاتور ونزوئلا برعهده گرفته‌اند. از سوی دیگر چین کمک‌های سایبری در اختیار مادورو گذاشته است.

دریادار کریگ فالر به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفته است، بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کرده، نیروهای امنیتی روسیه نیز وارد ونزوئلا شده‌اند.

این ژنرال بلندمرتبه ارتش آمریکا همچنین نسبت به حضور خرابکارانه و شرورانه عوامل سپاه پاسداران در ونزوئلا هشدار داد.

 

بیشتر بخوانید

مجسمه‌ فردوسی در ماکو همزمان با اعتراضات جهانی علیه نژادپرستی برچیده شد + ویدئو

اؤیرنجى : مجسمه ابولقاسم‌ فردوسی شاعر زن ستیز و نژادپرست فارس که پیش از این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *