خانه / آذربایجان / ” یاتان میللت چکر ذیللت “؛ گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان تظاهرات ۲۳ اردیبهشت اردبیل

” یاتان میللت چکر ذیللت “؛ گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان تظاهرات ۲۳ اردیبهشت اردبیل

اؤیرنجى: بنا به اطلاع نزدیکان، برخی از بازداشت شدگان تظاهرات ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در اعتراض به وضعیت بغرنج معیشتی با تکمیل پرونده قضایی در بازداشت بسر می برند.

IMG_1200

” صحفه اطلاع رسانی عباس لسانی ” از طریق منابع موثق خود دریافته که تعداد افراد بازداشت شده حدود ۶۳ نفر بوده است که برخی از بازداشت شدگان حین دستگیری ، در زمان انتقال و در حیاط پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شهرستان اردبیل مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سپس در دو مرحله از جمله شامگاه ۲۳ اردیبهشت و صبح ۲۴ اردیبهشت پس از اخذ تعهد کتبی آزاد شده اند و تعداد ۱۸ نفر از افراد بازداشتی از جمله ۳ خانم پس از تشکیل پرونده و صدور قرار وثیقه بطور موقت به زندان اردبیل منتقل شده اند.

تهدید خانواده افراد بازداشتی، مبنی بر عدم اطلاع رسانی وضعیت نزدیکانشان مانع اطلاع دقیق از اسامی بازداشت شدگان گردیده و صحفه مذکور علی رغم اطلاع از مشخصات برخی از افراد امکان انتشار اسامی مذکور را نیافته است.

همچنین پس از تظاهرات مذکور و طی ۳ روز اخیر مامورین امنیتی با تماس تلفنی و تهدید برخی از افراد از آنها خواسته اند که برای ادای توضیحات در ستاد خبری شهرستان اردبیل حاضر گردند. 

در ساعت ۱۷:۴۰ روز ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ تعدادی از جوانان و فعالین مدنی در میدان شریعتی اردبیل اقدام به تجمع در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی کرده بوده اند.

در ابتدا تظاهرات مردم با سه شعار” یاتان میللت، چکر ذیللت ” ، ” آذربایجان میللتی چکمز بو ذیللتی” ، ” نیروی انتظامی حیمایت حیمایت ” همراه بوده است که با مداخله و ضرب و شتم نیروهای امنیتی-لباس شخصی و نیروی انتظامی تجمع کنندگان متفرق شده بودند.

مامورین امنیتی ضمن متفرق کردن تجمع کنندگان اشخاصی که گوشی موبایل در دست داشته است را مورد ضرب و شتم قرار داده و گزارشها حاکی از آن است تعدادی از گوشی های همراه تظاهرات کنندگان و رهگذران شکسته شده است.که با شعار ” بی شرف بی شرف ” حاضران همراه بوده است.

 

بیشتر بخوانید

نماینده اسبق اتحادیه اروپا: فروپاشی سپاه عاملی تعیین‌کننده برای سقوط رژیم ایران است

اؤیرنجى: استروان استیونسون، تحلیلگر سیاسی و نماینده اسبق اتحادیه اروپا، در مقاله‌ای برای وبگاه «اسکاتس‌من» …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *