خانه / آذربایجان / یاد و خاطره استاد “حسن آزربایجان” در تبریز گرامی داشته شد + تصاویر

یاد و خاطره استاد “حسن آزربایجان” در تبریز گرامی داشته شد + تصاویر

اؤیرنجى: فعالین حرکت ملی آزربایجان که از بیشتر شهرهای آزربایجان جنوبی به همراه خانواده حسن آغای آزربایجان در تبریز حضور به هم رسانیده بودند ، طی مراسمی یاد و خاطره استاد حسن دمیرچی را گرامی داشتند. 

به گزارش اؤیرنجى؛ فعالین ملی آزربایجان از شهرهای مختلف راهی تبریز گردیده و طی مراسمی با حضور خانواده گرانقدر استاد دمیرچی به تاریخ روز جمعه ۲ شهریور سال ۱۳۹۷ یاد و خاطره پیر درگذشته حرکت ملی آزربایجان را گرامی داشتند.

این مراسم توسط انجمن «آذربایجان مدنییت اوجاغی» در شهر تبریز برگزار شد که استاد دمیرچی خود از پایه گذاران این اجاق می باشد و از زمان تاسیس در راستای «توسعه و حفظ هویت ملت تورک آذربایجان» به فعالیت می پردازد.

در طول مراسم، بخشی از آثار و فعالیت‌های ارزشمند استاد حسن دمیرچی برای آزربایجان قرائت شد و موسیقی آموختگان استاد نیز با اجرای موسیقی آزربایجانی یاد و خاطره استادشان را در اذهان زنده نگه داشتند.

حسن دمیرچی استاد موسیقی آزربایجانی و مبارز ملی تورک در اثر عدم توجه و رسیدگی پزشکان بیمارستان عالی نسب تبریز تاریخ ۳ تیرماه سال ۱۳۹۷، در اثر عارضه قلبی در این بیمارستان بطور مشکوک درگذشت.

مراسم تشییع پیکر استاد دمیرچی بر دوش هزاران نفر از مردم آزربایجان و فعالین ملی و مدنی تورک در دوشنبه چهارم تیرماه سال جاری برگزار شد و پیکر مرحوم در قطعه هنرمندان قبرستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده بود.

حسن دمیرچی مبارز آزربایجانی بود که سالهای مدیدی از عمر خود را در زندان های حکومت سلطنتی پهلوی و جمهوری اسلامی ایران به جهت دفاع از حقوق مردم آزربایجان گذرانده بود.

استاد دمیرچی با فعالیت بی نظیر خود نقش بسزایی در توسعه فرهنگ و موسیقی آزربایجانی و ارتقا شعور سیاسی و ملی مردم آزربایجان داشته است و به همین دلیل که عمر خود را صرف سرزمینمان آزربایجان نمود ملت تورک آزربایجان نیز با دادن لقب “حسن آزربایجان ” یاد و خاطره استاد را تا ابدیت در اذهان ماندگار کرده اند.

بیشتر بخوانید

 آمریکا یک پهپاد متعلق به رژیم ایران را در خلیج عربی سرنگون کرد 

اؤیرنجى : دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که یک پهپاد متعلق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *