خانه / اخبار / یوسف سلحشور و داوود محمودی ؛ فعالین ملی آزربایجانی با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شدند

یوسف سلحشور و داوود محمودی ؛ فعالین ملی آزربایجانی با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شدند

اؤیرنجى : صبح دیروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، آقایان یوسف سلحشور و داوود محمودی دو تن از فعالین ملی آزربایجانی که در بند قرنطینه زندان تبریز نگهداری می شدند با تودیع قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون ریالی موقتا از زندان آزاد گردیدند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی؛ جلسه دادگاه یوسف سلحشور و داوود محمودی در روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ به اتهام”اخلال در نظم عمومی و درگیری با مامورین” در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست قاضی اصغر قنبری تشکیل شد ه بود که قاضی پرونده تحت فشار نیروهای امنیتی مبلغ وثیقه این فعالین ملی آزربایجانی را از ۵۰ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان افزایش داده و پس از کارشکنی در قبول وثیقه ، این دو فعال به قرنطینه زندان مرکزی تبریز منتقل گردیده بودند.

خاطر نشان می سازیم که ؛ بعد از بازی روز جمعه دهم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ تیم تراختور آزربایجان آقایان یوسف سلحشور و داوود محمودی به همراه کریم کریمی و حمید باغی بیرق و تنی چند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند که پس از تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بودند.

این دستگیری ها مرتبط با مسئله قره باغ آذربایجان و سفر رئیس جمهور ارمنستان به ایران و اعتراضات به حواشی این سفر بوده که مامورین با فرافکنی این موضوع در پرونده این فعالین درگیری با مامورین لباس شخصی را عامل دستگیری عنوان نموده اند.

لازم به توضیح است که آقای داوود محمودی در جریان بازداشت مورد ضرب و جرح و شکنجه شدید قرار گرفته و از ناحیه بینی و کمر مصدوم شده بود.

 

بیشتر بخوانید

نخست وزیر پاکستان ؛ در مورد مسئله جامو و کشمیر دولت هند را به فاشیسم متهم نمود!

اؤیرنجى: عمران خان نخست وزیر پاکستان در حساب توئیتر خود تصمیم اخیر هند در مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *