دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / یوسف عزیزی بنی طُرُف : عباس لسانی روح مطالبه گر ملت تورک آزربایجان است.

یوسف عزیزی بنی طُرُف : عباس لسانی روح مطالبه گر ملت تورک آزربایجان است.

اؤیرنجى : یوسف عزیزی بنی طُرُف نویسنده ، روزنامه نگار ، دبیر کانون مبارزه با نژادپرستی وعرب ستیزی در ایران وعضو کانون نویسندگان ایران در ویدیویی که برای کمپین سازمان حقوق بشری”UNITED FOR IRAN” ارسال کرده ، اعلام نموده است که عباس لسانی یک فعال مدنی تورک است و جز بیان خواسته های مدنی و حقوقی ملت خود کاری انجام نداده است به شکلی مسالمت آمیز و متمدنانه و لسانی روح مطالبه گر ملت تورک آزربایجان است.

قابل ذکر است که ؛ دیوان عالی رژیم ایران چند روز پیش حکم حبس تعزیری عباس لسانی زندانی سیاسیِ و مدافع حقوق ملت تورک که در بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس مستقر در استان اردبیل از ٨ سال به ۱۵ سال تشدید یافته بود را با رد فرجام خواهی عینا تأیید نمود!این خبر را آقای سید محمدرضا فقیهی وکیل آقای لسانی روز شنبه ۱۴ تیر ۹۹ پس از مراجعه به دیوان عالی کشور دریافت و به خانواده این فعال سرشناس آزربایجانی منتقل کرده است.

پیشتر نیز بیدادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ریاست قاضی عتباتی روز سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹٨ ، با اضافه کردن دوسال حبس تعزیری به حکم قبلی و پنج سال به اتهاماتی که در بیدادگاه بدوی از آنها رأی برائت گرفته بود آقای لسانی را به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

لسانی از معدود زندانیان سیاسی ایران است که علی‌رغم هشدارها در باره شیوع کرونا و ورود این بیماری خطرناک به زندانها من جمله زندان اردبیل حتی با گزارش سازمان عفو‌بین‌الملل نیز از حق آزادی موقت جهت ایمن ماندن از این بیماری برخوردار نگردیده است.

نهادهای امنیتی همچنین در اقدامی غیرانسانی از فعالیتهای اقتصادی خانواده لسانی در اردبیل جلوگیری و مغازه تعمیرات طلا و جواهرات فرزند او را پلمپ نموده‌اند.

عباس لسانی از پیشگامان مبارزه مدنی در جغرافیای ایران نام بوده که در طول نزدیک به سه دهه فعالیت مستمر همواره بازداشت ، شکنجه ،زندانی و تبعید شده است.

در این بین جامعه آزربایجان بارها در رابطه با پرونده‌سازیها علیه آقای لسانی دست به اعتراضات عمومی مختلف زده اند.

بالعکس نهادهای قضایی نیز در بازداشت دهها فعال آزربایجانی در دادنامه‌های صادره علیه آنها ارتباط و حمایتشان از فعالیتهای مدنی آقای لسانی را از مصادیق اتهامی قلمداد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

دیلی میل: ناوگان نفت‌کش‌های ایران با قاچاق نفت به چین پشتوانه برنامه مخفی هسته‌ای ایران است

اؤیرنجى : روزنامه «دیلی‌میل»، در گزارشی، ۱۲۳ تانکر ایرانی که نفت را در بازار سیاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *