یکشنبه - ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / اخبار / یوسف کاری ؛‍ بیدادگاه تجدیدنظر فعال ملی آزربایجانی را به ۲ سال زندان محکوم نمود!

یوسف کاری ؛‍ بیدادگاه تجدیدنظر فعال ملی آزربایجانی را به ۲ سال زندان محکوم نمود!

اؤیرنجى : طی دادنامه ای که دیروز ۴ اسفند ۱۳۹۸ به آقای یوسف کاری فعال ملی آزربایجانی  ابلاغ گردیده ،این فعال تورک توسط شعبه ۱۳ بیدادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی یوسف خدادادی و مستشاری قاضی حسن مظفری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

پیشتر شعبه یک بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس مستقر در اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد، این فعال حقوق تورک را که در زندان مرکزی اردبیل تحت بازداشت نیروهای امنیتی درآمده با اتهامات انتسابی “عضویت در گروه گاماج” و “تبلیغ علیه نظام”  به اشد مجازات که به ترتیب پنج و یکسال حبس تعزیری بوده جمعا به ۶ سال زندان محکوم کرده بود.

قضات شعبه ۱۳ بیدادگاه تجدیدنظر برای اتهام تبلیغ علیه نظام حکم برائت صادر نموده اند و با تغییر عنوان تشکیلات اتهامی دادگاه بدوی با اتهام ” عضویت در گروه به اصطلاح مدنی و قومی با لیدری عباس لسانی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد برهم زدن امنیت ملی “، حکم آقای کاری را از ۵ سال به ۲ سال حبس تعزیری کاهش داده اند.

قضات این بیدادگاه حضور آقای کاری در منزل عباس لسانی برای دیدارهای نوروزی و بهنگام آزادی این فعال سرشناس آزربایجانی از زندان را مصداق اتهام عضویت در گروه عنوان نموده است.

قاضی یوسف خدادادی پیشتر رئیس شعبه اول بیدادگاه انقلاب اسلامی اردبیل بودند که حکم سنگین علیه آقای لسانی را صادر نموده و پس از آن با ارتقاء جایگاه ، هم اکنون ریاست شعبه ۱۳ بیدادگاه تجدید نظر را بر عهده دارند.

لازم به ذکر است تشکیلات و یا گروهی با عنوان “گروه به اصطلاح مدنی و قومی ” که فاقد هرگونه اساسنامه، نام ، زمان تاسیس ، بیانیه و بیلان کاری میباشد وجود خارجی نداشته و مسئولین امنیتی قضایی طی سالهای اخیر با طرح اتهامات واهی اینچنینی احکام سنگین علیه فعالین آزربایجانی صادر می کنند.

بیشتر بخوانید

امتناع از پذیرش و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان و مراکز درمانی موغان (پارس آباد)

اؤیرنجى : خبرهای رسیده از شهروندان آزربایجانی ساکن شهرستان موغان (پارس آباد) از امتناع و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *