خانه / اخبار / یکصد و هفدهمین سکو برای ایران ؛ شادترین و غمگین ترین کشورهای جهان!

یکصد و هفدهمین سکو برای ایران ؛ شادترین و غمگین ترین کشورهای جهان!

اؤیرنجى : سازمان ملل امروز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که فنلاند برای دومین سال پیاپی، عنوان شادترین کشور جهان را به خود اختصاص داد و ایران در میان ۱۵۷ کشور، رتبه ۱۱۷ را کسب کرده است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ در این تحقیق، که به مناسبت روز جهانی خوشبختی منتشر شده است از مردم ۱۵۶ کشور مختلف جهان در مورد درکشان از شادی پرسش شد، ضمن اینکه معیارهایی چون عمر متوسط، درآمد و حمایت اجتماعی نیز در این مطالعه، مورد توجه قرار گرفت. علاوه بر فنلاند، دیگر کشورهای اسکاندیناوی و همچنین هلند، سوئیس، کانادا، نیوزیلند و اتریش، در فهرست ۱۰ کشور اصلی شاد جهان قرار گرفتند.

«میک وایکینگ»، مدیر اجرایی موسسه مطالعات شادی و خوشبختی در کپنهاکِ دانمارک معتقد است کشورهای حوزه اسکاندیناوی به خوبی از عهده ایجاد شرایط مناسب برای زندگی خوب، بر آمده اند. این کشورها در خصوص ارائه زندگی باکیفیت برای مهاجران نیز به درستی عمل کرده اند.

براساس گزارش سازمان ملل، نیمی از ۲۰ کشور شاد جهان در مرکز و شرق اروپا واقعند، پنج کشور از کشورهای زیر صحرای آفریقا هستند و سه کشور در آمریکای لاتین قرار دارند. بیشترین کاهش سطح شادی در کشورها از سال ۲۰۰۵ ، به یمن، سوریه، و ونزوئلا اختصاص یافته است. در این گزارش، ایران در میان ۱۵۶ کشور، رتبه ۱۱۷ را کسب کرده که نسبت به سال گذشته۱۱ رتبه سقوط کرده است.

کشورهای بوروندی در مرکز آفریقا، جمهوری آفریقای مرکزی، سودان جنوبی، تانزانیا، یمن، روآندا، سوریه، لیبریا، هائیتی، و مالاوی به ترتیب در رتبه های غمگین ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ قرار دارند.

بیشتر بخوانید

توقیف نفت کشی رژیم ایران توسط دولت جبل الطارق یکماه دیگر تمدید شد

اؤیرنجى: دادگاه عالی جبل‌الطارق توقیف نفتکش «گریس ۱» حامل نفت خام ایران به سوریه را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *