خانه / آذربایجان / یک سال زندان بدون مرخصی ؛ اکبر نعیمی وارد دومین سال حبس خود شد.

یک سال زندان بدون مرخصی ؛ اکبر نعیمی وارد دومین سال حبس خود شد.

اؤیرنجی : اکبر_نعیمی فعال حرکت ملی آذربایجان محبوس در سالن۳ بند۴   زندان اوین امروز ۲۸ تیر ۱۴۰۱ وارد دومین سال حبس بدون مرخصی شد.

آقای نعیمی در توییتی گفته بود : “دلمان قرص است ملت آذربایجان دیر یا زود ، مزه سعادت را خواهد چشید.”

این فعال حقوق بشر آذربایجانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ در شهر تبریز بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان اوین (تهران) منتقل شده بود.

وی توسط دادگاه انقلاب شهر تهران از بابت اتهام های “عضویت در گروه غیرقانونی” ، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “فعالیت تبلیغی به نفع گروههای مخالف نظام جمهوری اسلامی” به ترتیب به ۵ سال ، ۴ سال و ۸ ماه که در مجموع به ۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و مجازات تکمیلی “دو سال منع خروج از کشور و منع عضویت در احزاب ، گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی” و ” تهیه پژوهش نامه‌ای در نود صفحه با موضوع سیاست استعماری تفرقه افکنی به وسیله ترویج قومیت گرایی و ضرورت عقلی و شرعی وحدت امت اسلامی به صورت دستنویس تالیف ، در هر دو صفحه بایست یک رفرنس به کتب دارای مجوز از وزرات ارشاد (اسلام و ملیت و قومیت از دیدگاه امام _ قومیت و قوم گرایی در ایران )” محکوم شده بود و این حکم عینا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است و با توجه به قانون تجمیع جرائم ۵ سال از این حکم قابل اجرا و قطعی می باشد.

این فعال حقوق بشری آذربایجان ، پیش تر روز ۲ بهمن ۱۳۹۸ در تهران دستگیر و نهایتأ بعد از سپری حدود دو ماه بازداشت ، به قید وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی موقتأ آزاد گردیده بود.

بنا به اطلاع نزدیکان آقای نعیمی وکلای ایشان با ثبت درخواست اعاده دادرسی ، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده ، تا لحظه تنظیم این گزارش رای در این خصوص صادر نشده است.

پیشتر عباس نعیمی برادر اکبر نعیمی در صفحه اینستاگرامی خود اطلاع داده بود که برادرش اکبر نعیمی قریب ۱۰‌ ماه با درد دندان را به سختی تحمل نموده است در مورخه ۱۸ خرداد۱۴۰۱ به بهداری زندان مراجعه کرده است و دکتر زندان بدون عصب‌کشی ، دندان این فعال مدنی را پر کرده‌ است و بعد از این اقدام ، دردشدید به نواحی گوش ، چشم و سر اضافه گردیده است در این خصوص و طی آخرین اطلاع تاکنون آقای نعیمی نتوانسته به خارج از زندان برای تکمیل معاینات و تداوی اعزام گردد.

آگاهان روند پرونده آقای نعیمی بارها تاکید کرده بودند که در دادگاه بدوی و تجدیدنظر تنها با اتکا به گزارش و گردش‌کار تنظیمی مأمورین اداره اطلاعات و وحدت اظهارات مطلعین و بدون توجه به دفاعیات ایشان و وکلای پرونده حکم محکومیت صادر شده بود.

اکبر نعیمی متولد سال ۱۳۶۲ در شهرستان خوی و مهندسی مکانیک تاسیسات حرارتی و برودتی ، تهویه و تبرید در مقطع کارشناسی بوده و دوره تخصصی زبان انگلیسی را در شرکت هواپیمایی هما به پایان رسانده است.
وی به هنگام دستگیری بعنوان تکنسین آن شرکت مشغول به کار بود ، که بعد از آزادی موقت از کار اخراج گردید.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *