جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / یک مسافر ایرانی در کانادا با ابتلا به کرونا تحت مراقبت قرار گرفت.

یک مسافر ایرانی در کانادا با ابتلا به کرونا تحت مراقبت قرار گرفت.

اؤیرنجى : یک مسافر ایرانی در کانادا به ویروس کرونا مبتلا بوده و تحت مراقبت قرار گرفته است. در ایران، وزیر بهداشت آخرین گزارش وضعیت بروز ویروس کرونا را توصیف کرده و گفته است که در حال حاضر فقط در استان قم مراکز آموزشی برای روز شنبه تعطیل است و در مورد سایر مناطق در صورت لزوم بعدا تصمیم‌گیری خواهد شد.

شامگاه گذشته مسئول امور بهداشتی ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا گفته است که یک زن سی ساله که از ایران به کانادا آمده مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده و تحت مراقبت قرار گرفته است. این زن هفته گذشته از ایران به کانادا سفر کرده و مقامات بهداشتی مشغول بررسی مسافران هواپیما و تماس‌ها و معاشرت‌های او در این مدت هستند.

به گفته این مقام کانادایی، ابتلای فردی که از ایران بازگشته یک مورد جدید است.

‏وزیر بهداشت کانادا در توییت خود از مردم خواسته است که اگر از کشوری به کانادا سفر می‌کنند که حتی یک مورد ابتلای به ویروس کرونا در آن تایید شده، از جمله از ایران، در صورت احساس کسالت از معاضرت با دیگران خودداری کنند و مراکز درمانی محلی را در جریان قرار دهند.

در پی تایید بروز ویروس کرونا در ایران، عراق اولین کشور خارجی بود که تمهیدات ویژه‌ای را به اجرا گذاشت و ورود مسافران از ایران را ممنوع کرد. برخی گزارش‌ها حاکی از ممنوعیت ورود کامیون‌های ایرانی به عراق بود اما یک مقام اتاق بازرگانی ایران این گزارش را تکذیب کرده است. همچنین به گزارش ایلنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفته است که تمامی پروازهای هواپیمایی کویت به ایران و بالعکس لغو شده است.

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ؛ کرونا به ۲۰۵ کشور و قلمرو جهان رسیده است! 

اؤیرنجى : تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در مورد افزایش سرعت شیوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *