جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / یک هفته پیش در استان اردبیل(آذربایجان) و استان گیلان برف سنگینی بارید! / اکبر آزاد 

یک هفته پیش در استان اردبیل(آذربایجان) و استان گیلان برف سنگینی بارید! / اکبر آزاد 

تقریباً یک هفته پیش برفی سنگینی در استانهای اردبیل و گیلان بارید. در خیلی از شهرها ارتفاع برف بیش از ۵۰ سانتی متر بود و بعضاً به بیش از یک متر میرسید! برای همین دولت همّت کرده، یک هیئت بلند پایه را مأمور رسیدگی به اهالی برف زدۀ نمود. ریاست این هیئت را معاون رئیس جمهور آقای دکتر نوبخت عهده شد. ضمناً آقای نوبخت ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور را نیز به عهده دارد!

آقای نوبخت از همان روز اول قول داد که تا مشکلات برفی گیلان حل نشود، گیلان را ترک نخواهد کرد و واقعاً به گفتۀ خود وفادار بود! هر روز گزارش رفع مشکلات پیش آمده در گیلان بر اثر بارش برف سنگین، از طریق شبکه های مختلف تلویزیون اعلام میشد. والبته در تمام این مدت روستاها و شهرهای استان اردبیل(آذربایجان)، خصوصاً در شهرهای اردبیل، خلخال، گرمی و… که در آنها بارش بیشتری اتفاق افتاده بود؛ بی هیچ دادرسی رها شده بودند! مردم در زیر برف مانده بودند و به دلیل بسته شدن راهها، بعضاً حتی نان خالی برای خوردن نمیتوانستند تهیه کنند! امروز شنبه ۲۶-۱۱-۱۳۹۸در اخبار تلویزیون شنیدیم که کمک رسانی و برف روبی و بازشدن راههای مسدود شده از برف، برقراری شبکه های برق رسانی که به دلیل بارش برف سنگین قطع شده بود و… به پایان رسیده است! و از امروز اولویت با استان اردبیل خصوصا شهرها وروستاهای استان اردبیل(آذربایجان) بالاخص شهرهای اردبیل و خلخال میباشد!

در ادامه این خبر یک گزارش که از استان اردبیل تهیه و پخش شد. مردم میگفتند: «یک هفته از آمدن برف گذشته هنوز هیچ کار جدی ای در رابطه با مشکلات پیش آمده از بارش برف در خلخال انجام نشده است!»

یک هفته است دولت در گیلان تلاش میکند و یک هفته است استان اردبیل فراموش شده است!

یادم می آید هنگامی درآذربایجان زلزله آمده بود وصدها نفر در زیر آوار کشته شده بودند، آقای احمدی نژاد رئیس جمهور وقت به خاطر فوت هوگو چاوز رئیس جمهور اسبق ونزوئلا یک روز عزای عمومی اعلام کرد و برای عرض تسلیت به مادورو و خانوادۀ هوگو چاوز به ونزوئلا رفتند! که البته ذربایجان را فراموش کردند! و این مردم بودند که به فریاد زلزله زدگان شتافتند! و رئیس جمهور احمد نژاد در دیدار باخانوده هوگو چاوز در کمال آرامش و بی دغدغه با مادر، همسر و دختر دست به گردن شدند و صمن رو بوسی تسلیت گفتند!

یعنی  اول ونزوئلا دوم آذربایجان !

باز امروز هم در زمان ریاست جمهوری آقای روحانی

عملاً اول گیلان یک هفته بعد، اگر وقت شد اردبیل و خلخال(آذربایجان)!

ما با گیلان مشکلی نداریم، مشکل ما اینست که همیشه فراموش میشویم!

بیشتر بخوانید

ظلمت در نیم روز ،آرتور کوستلر ؛ در ایام قرنطینه کرونا زدگی کتاب بخوانیم.

آرتور کوستلر، نویسنده و روزنامه‌نگار اهل مجارستان، در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست به دنیا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *