خانه / اخبار / یک پرده از فساد حسین طائب در صنعت پتروشیمی

یک پرده از فساد حسین طائب در صنعت پتروشیمی

اؤیرنجى: نقش حسین طائب، رئیس سابق سازمان تروریستی اطلاعات سپاه در چشم‌پوشی از تخلفات و فسادهای مالی صنعتپتروشیمی و حمایت از مفسدان این حوزه، تنها نمونه کوچکی از فساد این مهره اطلاعاتی در بخش‌های مختلف کشوراست.

عبدالحسین بیاترئیس هیات رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت، طی اقدامی عجیب، پسر خودمحمدباقربیاترا به عنوان عضو هیات مدیره شرکت تجارت صنعت هلدینگ خلیج فارس منصوب کرد.

عبدالحسین بیات که در واقع نفر دوم‌ وزارت نفت محسوب می‌شود، از نزدیکان ابراهیم رئیسی است که در ستادهایانتخاباتی وی نیز یکی از اعضای ارشد به شمار می‌رفت.

این در حالی است که طی هفته گذشته، فرزند نامبرده با ناممستعارمهندس باقریهمراه با مدیران نفت به اماراتسفر کرده بود.

لازم به یادآوری است که عبدالحسین بیات از مدیران وزارت نفت بود که حسین طائب ضمن چشم پوشی از تخلفات ویدر واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به خانواده نجفی، نامبرده را بهمناصب مهمی گمارد.

این در حالی است که عبدالحسین بیات نقش بسزایی در تشکیل پرونده موسوم بهپتروشیمی گیتنیز داشته است.

به نظر می رسد، هدف اصلی بیات از پرونده‌سازی در حوزه صادرات محصولات پتروشیمی، در اختیار گرفتن انحصاریصادراتاین محصولات و واگذاری کنترل میلیاردها دلار به فرزند خود بوده است که این روزها، با انتخاب وی به عنوانعضو هیات مدیره به اهداف خود نیز دست یافته است.

در چنین شرایطی در آینده نه چندان دور باید منتظر افشای فساد کلان اقتصادی دیگری در حوزه پتروشیمی‌ها باشیمکه تمام آنها با حمایت حسین طائب صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *