دوشنبه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / ۹ رخدادی که تا سال ۲۰۳۰ برای جهان بیش بینی شده است.

۹ رخدادی که تا سال ۲۰۳۰ برای جهان بیش بینی شده است.

اؤیرنجى : از چند ماه پیش جهان وارد آخرین سال از دهه دوم قرن بیست و یکم شد و اکنون کارشناسان از اتفاقات پیش روی کره زمین طی ۱۰ سال بعد از آن سخن می‌گویند.

موسسه تحقیقات ماساچوست آمریکا در پایگاه اطلاع‌رسانی خود ۹ رخداد را برای سال ۲۰۳۰ پیش‌بینی کرده است که این پیشامدها عبارت‌اند از:

۱- تغییرات جمعیتی

همزمان با فرا رسیدن ۲۰۳۰ بیش از یک میلیارد نفر ۶۵ سالگی را می‌گذرانند و مردم عمر بیشتری خواهند کرد.

۲- بحران محیط‌زیستی

مشکلات کشورهای جهان در چارچوب برقراری توازن بین الزامات بلندمدت محیط‌زیستی و نیازهای اقتصادی کوتاه‌مدت همچنان ادامه خواهد یافت.

۳- مشکل آب

آب به یکی از منابع کمیاب تبدیل خواهد شد، این مساله مشکلات عدیده‌ای را برای بسیاری از شهرهای جهان رقم خواهد زد و اغلب مردم از کمبود آب رنج خواهند برد.

۴- توسعه فنی

با فرا رسیدن سال ۲۰۳۰، خواهیم دید که سطح هوش مصنوعی به سطح هوش انسانی نزدیک و نزدیک‌تر خواهد شد.

۵- انرژی پاک

مشکلاتی همچون کمبود آب و محیط‌زیست به توسعه فناوری‌های نوینی می‌انجامد که می‌تواند به زیربنایی برای بالا بردن راندمان بدل شود.

۶- دسترسی آزاد به اطلاع شخصی افراد

آن‌قدر سطح دسترسی مردم به داده‌‌ها افزایش پیدا می‌کند که علاوه بر اطلاعات موسسات و سازمان‌ها، اطلاعات شخصی افراد هم در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

۷- گرایش‌های قومیتی

پیش‌بینی می‌شود شاهد به راه افتادن موج‌هایی در این مسیر باشیم؛ این رخداد به ویژه در سایه افزایش شمار بیگانگان و خارجی‌ها در کشورهای میزبان و نیز تغییر بسیاری از قوانین مربوط به مهاجرت به وقوع خواهد پیوست.

۸- سیاست بین‌المللی

مشکلات جهانی تا آنجا پیش می‌رود که نیاز مبرمی به همکاری در سطح بین‌المللی حس خواهد شد، اما این کار به آسانی به انجام نمی‌رسد؛ از همین رو برخی از موسسات و شرکت‌ها برای حل این مشکلات به پا خواهند خاست.

۹- زوال روستاها

با فرا رسیدن سال ۲۰۳۰ بیش از ۲سوم جمعیت جهان برای زندگی روانه شهرها می‌شوند و این امر از طریق مهاجرت هرچه بیشتر از روستاها به شهر صورت خواهد پذیرفت.

بیشتر بخوانید

دولت حزب‌اللهی که خامنه‌ای مدنظر دارد کدام است؟!

اؤیرنجى : علی خامنه ای دیکتاتور حاکم بر جغرافیای ایران نام ،روز ۲۸ اردیبهشت بار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *