یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / ۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری؛ اکبر نعیمی پس از بازداشت در شهر تبریز به زندان اوین منتقل شد!

۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری؛ اکبر نعیمی پس از بازداشت در شهر تبریز به زندان اوین منتقل شد!

اؤیرنجى: بنا به اطلاع نزدیکان، اکبر نعیمی فعال مدنی آزربایجانی ساکن شهرستان خوی طی تماس کوتاهی که با خانواده داشته، اطلاع داده است پس از بازداشت در ۲۸ تیر ماه سال جاری در شهرستان تبریز، به زندان اوین (تهران) جهت اجرای حکم منتقل گردیده است. و هم اکنون در قرنطینه آن مکان متحمل سپری حکم بدون ابلاغ به خویش و وکلایش می باشد.

آقای نعیمی توسط بیدادگاه انقلاب شهر تهران از بابت اتهام های ” عضویت در گروه غیرقانونی ” ، ” اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “فعالیت تبلیغی به نفع گروههای مخالف نظام جمهوری اسلامی” به ترتیب به ۵ سال ، ۴ سال و ۸ ماه که در مجموع به ۹ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و مجازات تکمیلی “دو سال منع خروج از کشور
و منع عضویت در احزاب گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی” و ” تهیه پژوهش نامه‌ای در نود صفحه با موضوع سیاست استعماری تفرقه افکنی به وسیله ترویج قومیت گرایی و ضرورت عقلی و شرعی وحدت امت اسلامی به صورت دستنویس تالیف، در هر دو صفحه بایست یک رفرنس به کتب دارای مجوز از وزرات ارشاد ( اسلام و ملیت و قومیت از دیدگاه امام – قومیت و قوم گرایی در ایران) ” محکوم شده بود و این حکم عینا در شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است و با توجه به قانون تجمیع جرائم ۵ سال از این حکم قابل اجرا و قطعی می باشد.

این فعال فرهنگی و محیط زیستی پیش تر روز ۲ بهمن ۱۳۹۸ در تهران بازداشت و نهایتأ بعد از حدود دو ماه به قید وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی موقتأ آزاد گردیده بود.

آقای نعیمی فارغ التحصیل رشته مهندسی حرارت بوده و به هنگام دستگیری بعنوان تکنسین شرکت هواپیمایی هما مشغول به کار بود، که بعد از آزادی موقت از کار اخراج گردید.

اکبر نعیمی از اعضای شورای مرکزی موسسه غیردولتی اورین و از مؤسسین «کانون گونه‌باخان» است که پیشتر با تنگ نظری های عوامل حکومت ایران در شهرستان خوی لغو امتیاز و پلمپ گردید.

بیشتر بخوانید

تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ تبریز؛ شهروز برزگر با تودیع وثیقه آزاد شد

اؤیرنجى: شادی برزگر ، خواهر شهروز برزگر فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن تبریز در صحفه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *