خانه / آذربایجان / ‍احمد علیرضا بیگی: اندیشه ایرانشهری خود نژادپرستی است

‍احمد علیرضا بیگی: اندیشه ایرانشهری خود نژادپرستی است

اؤیرنجى : احمد علیرضابیگی، عضو مجلس فرمایشی رژیم ایران از تبریز، اسکو و آذرشهر طی مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که «اندیشه ایرانشهری نژادپرستی است».

بیگی اظهار داشت: «اندیشه ایرانشهری با افکار فاشیستی و نژادپرستانه میدان را بر ترویج فرهنگ و آداب و رسوم اقوام به بهانه «پان» بودن تنگ کرده و هر قدمی که در این عرصه تلاش می‌کند را متهم به نابودی ایران می‌کنند».

این عضو مجلس فرمایشی ایران در ادامه به رویکرد این تفکر در دستگاه اجرایی و اقدامات اخیر آنها پرداخته و گفت: عباس آخوندی، وزیر وقت راه و شهرسازی که در حادثه تلخ قطار تبریز-مشهد با اظهارات مشمئز کننده خود به جای همدردی با خانواده‌های داغ دیده سخن از بیمه بودن جان باختگان به میان آورد این روزها با هدف ترویج این اندیشه در دانشگاه‌ها به سخنرانی می‌پردازد.

علیرضابیگی در ادامه تاکید کرد: سخنان وزیر وقت راه موجی از تفکر ایرانشهری بود که در کلام و رفتارش نمود پیدا کرده بود و هرگز از اذهان مردم ایران و آزربایجان پاک نمی‌شود.

گفتنی است بیشترین نفرت‌پراکنی در فضای مجازی علیه تورک ها در ایران و کشورهای تورک منطقه از سوی جریان ایرانشهری صورت می‌گیرد و جریان فوق، تورک ها را به بدترین شکل مورد اهانت قرار می‌دهد، در روزهای اخیر نیز با آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آزربایجان از سیطره ارمنستان این نفرت‌پراکنی‌ها افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

عملیات عمرانی و جاده سازی در مناطق آزاد شده قاراباغ توسط آزربایجان سرعت گرفته است.

اؤیرنجى : در ادامه فعالیت‌های راه سازی در مناطق آزاد شده آزربایجان٬ مسیر مواصلاتی به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *